Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Подготовка за изпит - задача IT Village

Здравейте, колеги.

Почти се преборих със задача 21 от тук: https://judge.softuni.bg/Contests/84/Advanced-CSharp-Exam-Problems-Practice 

Всички тестове минават коректно освен последния. След доста борба изрових същата задача от PHP изпита. Според тестовете там, входът е:

V I F I | F 0 0 F | S 0 0 F | P F F F
3 4
2 4 3 11 11 3 7 8

Изходът трябва да е:  <p>You won! You own the village now! You have 220 coins!<p>

Аз изкарвам резултат: <p>You won! You own the village now! You have 0 coins!<p>

 

Решавах задачата ръчно на лист хартия с горния вход и пак изкарвам 0 монети. Решението ми е:

https://github.com/nickgenov/Advanced-CSharp/blob/master/09.Advanced-CSharp-Exam-Problems-Practice/21.ITVillage/ITVillage.cs 

Първоначално директно прекратявах играта, ако играчът купи всички хотели, махнах го, но резултатът е същия.

Помагайте :)

 

 

Тагове:
0
C# Advanced 26/05/2015 19:49:24
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки
Best Answer

 Според моето тълкувания на условието, ако купиш всички кръчми, играта спира веднага. В твоята логика на задачата това не се случва, а първо изразходваш всички зарчета. Пробвай да печатиш монетите веднага след като купиш последния инн и кажи дали има промяна в джъджа : ) Твърде вероятно е да греша.

1
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Няма промяна. Възможно е теста да е различен от PHP-то, кой знае.

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Вярно, сега видях, че си писал за хотелите. Ами добре - имам две нови предположения (с уговорката, че тая задача не съм я решавал)

1. Никъде не виждам на ход да добавяш по 20 монети на кръчма, която притежаваш.

2. Изпълняваш ли условието на стартовата позиция, или го прескачаш ? Пробвай и по двата начина.

1
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Вярно не добавям дохода от кръчмите! Поредна грешка от непрочетено условие :) Ще го оправя утре и ще пиша :)

Благодаря!

1
26/05/2015 22:03:47
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Оправих грешката, точно това беше.

Довечера ще кача новия код в github, ако на някой му е интресно каква е корекцията.

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Супер, радвам се, че съм бил от полза ...

Ти интересен алгоритъм си измислил за движението. Аз като я гледам тая задача, май може да се хард-коднат някакви позиции, след като големината на полето е 4 х 4 винаги. Примерно държиш в една променлива колко си вървял досега, на всяко зарче добавяш новото разстояние и делиш на десет с остатък (защото има десет клетки) и ако остатъка е 6, примерно пращаш на ред 2, колона 3 ... може да се нагоди според мен : )

1
29/05/2015 21:17:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.