Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Задача "Labirint Dash" изолиране на елемент.

Здравейте колеги, Искам да ви попитам един глупав въпрос. Искам &nда хващам всеки път конкретния елемент и не се сещам как би станало.Излизам от масива и не хващам само един елемент. Благодаря за помоща, предварително! Това е кода ми до момента: https://github.com/Yavor2015/Labirinth-Dash/blob/master/Labirint%20dash

Тагове:
1
C# Advanced 28/05/2015 18:16:33
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Значи, първо, не ми е ясно защо ти е лист от char масиви, след като можеш да си направиш jagged масив от char ей така: 

char [][] arr = new char[n][]

После, второ, не ми е ясно за какво са ти тия цикли в кейсовете, като позицията на играча ти е зададена в началото

arr[0][0] и после само трябва да я местиш по масива. във всеки кейс само увеличаваш/намаляваш с едно съответната координата в зависимост от посоката - останалото са проверки дали няма да излезеш от масива и дали ще се натъкнеш на някой от специалните char-ове.

Едит: ...И трето - що за идея да хвърлиш кода в рийдми файла на репото?

1
28/05/2015 17:02:25
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Извинявай нещо ако съм те обидил човече. Начинаещ съм и се опитвам да решавам задача. Просто питам. Благодаря за насоките.

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Яворе,

Решението ти е започнато в съвсем правилна посока, до този ред включително:
case '>':

всичко би работило, може по-просто да се направи, но и това би работило чудесно. Иначе тази задача е за края на подготовка, не за начало. Ако все пак искаш да започнеш от нея - може да се подсетиш малко от решениeто дадено на този линк:

Подготовка за изпит - решения - Филип Колев

1
28/05/2015 20:55:49
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Катя,

Искам да използвам случая за да ти благодаря за отношението всеки път когато не само аз , но и някой изобщо зададе въпрос. За мен ти си пример не само като програмист , но и като човек. Надявам се скоро да се запознаем и на живо! Благодаря за съвета иначе. Знам го решението на Филип, исках просто да опитам сам, зациклих и потърсих помощ от приятел :)

2
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Благодаря :)

аз имам син който се казва Явор, и е роден в същата година като тебе, тъй че винаги ми е приятно ако мога да ти отговоря на въпрос. В този случай обаче задачата е дълга, сложна - можем само да разчетем решението на Филип - то е като местене на пионка по шахматно поле:

> значи една кутийка надясно, v една кутийка надолу - и само местим, не пишем по матрицата (oсвен в един случай - когато печелим живот, иначе местим пионката и печатаме с думи на каква кутийка сме стъпили.

Решението има няколко части:

* да си напълним матрицата - направил си го

* да местим пионката - само това е начина:

            switch (s[i])
            {
                case '<': col--; break;
                case '>': col++; break;
                case 'v': row++; break;
                case '^': row--; break;
            }

* после да проверяваме с иф-ове дали след поредното местене на пионката още сме в рамките на шахматното поле

* после да четем върху какво сме стъпили в поредната кутийка и пак с иф-ве, според съдържанието на кутийката, да печатаме различни съобщения.

Това е схемата на решението.

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

@Yavor2012 Ааа, не се стягай... На мен такъв ми е изказа - малко по-назидателен отколкото трябва. Нищо лично...

Хората дет ме познават са ми свикнали, останалите се стряскат в началото, ама после разбират, че не им мисля лошо...

Използвам случая да се извиня на всички, които са останали с впечатление, че им се дървя. Реално не го правя с лоши намерения (с малки изключения angel).

2
28/05/2015 22:00:26
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

 Няма проблеми, глупости. Просто тук трудно се различава и човек лесно може да се заблуди, че някой му се кара. Все пак предположих , че може и да не се караш , тъй като на живо не изглеждаш някой нервак , който умира да се кара с хората laugh

 Като цяло  това е един от малкото форуми , в които хората си помагат и който има желание може да се научи :) Обикновенно задаваш някакъв въпрос и се почват едни иконки, щуротии, пуфтене и  подигравки. laugh

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.