Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BuGI_85 avatar BuGI_85 1 Точки

Обединяване на много формули в един файл.

Здравейте,

Имам няколко въпроса свързани с C++ надявам се да има кой да помогне.

Трябва да напиша около 30-40 формули. Това е лесно.

Искам всичките формули да ги обединя в един файл и при стартиране на този файл да се избере коя формула ще бъде използвана, след като се избере формулата и се стартира въвеждат се стойностите тя си изчислява и като приключи да не ми затваря програмата а да ме пита дали с натискането на Esc да я затвори или с Enter да ме върне обратно да си избера формула.

Написването на формулите в отделни файлове ли да стане. Например като Class Formila1() и така за всяка една формула отделен файл и после да се съберав в int main() или направо в един файл да ги пиша.

 

Благодаря предварително.

Тагове:
0
C# OOP Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Звучи ми като перфектен пример за Strategy pattern

0
BuGI_85 avatar BuGI_85 1 Точки

Харесва ми като идея.

Само да видя как да го реализирам на практира.

Има ли някакъв вариант отделните формули да са ми в същия проект но да са в отделни .cpp файлове за по-голяма прегледност. Защото 40 формули + другият код и всичко на едно място ще стане голямо мазало.

0
BuGI_85 avatar BuGI_85 1 Точки

Направих я.

Изкарах си списък с въведените формули от който си избираш коя да стартираш и след като бъде изпълнена те пита дали да продължиж или да затвориш програмата.

Сега само трябва да видя как да реализирам ппроверка на въведените стойности дали са цифри или някакъв друг символ.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.