Loading...
malkstor avatar malkstor 348 Точки

[Homework] [OOP June 2015] Other Types in OOP

Здравейте колеги :)

Интересно ми е някой направи ли вече 4-та задача, че нещо ме тормози.

Това е до където съм я докарал - от ред 150 надолу.

Така написана, компилатора ми дава грешка, че не може да кастне към Version във foreach-а, а при дебъгването в масива от обекти се получават разни странни неща. Когато сложа общо-взето същото в Main метода и сменя само това:

Type type = typeof(Program);
и сложа преди самия клас [Version(0, 2)] всичко работи ок, но идеята е да се вгради в самия GenericList клас, а не в този с Main метода, който в моя случай се казва Program.

Тагове:
4
C# OOP Basics 15/06/2015 20:33:47
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

И от мен със закъснение част от задачите, с които си поиграх допълнително:

Problem 1. Galactic GPS, с допълнителен метод public double GetDistance(Location other), използва system.device.dll

Problem 2. Fraction Calculator, с допълнителни методи:

public static Fraction operator *(Fraction fraction1, Fraction fraction2)

public static Fraction operator /(Fraction fraction1, Fraction fraction2)

public string SimpleFractionToString()

и ClassFractionTests.cs file с Unit Tests за properties и methods

Problem 3 and 4. Generic List and Version, с методи:

Count

Capacity

public T this[int index]

public static K Min<K>(GenericList<K> list) where K : IComparable

public static K Max<K>(GenericList<K> list) where K : IComparable

public void Add(T elementToAdd)

public void RemoveAt(int index)

public void Remove(T elementToRemove)

public void InsertAt(int index, T newElement)

public int IndexOf(T elementToFind)

public int LastIndexOf(T elementToFind)

public bool Contains(T elementToCheck)

public void Clear() // дава празен GenericList: Count = 0, със запазено изходно Capacity=16.

и с пълна XML документация, одобрена от StyleCop - поориентиерах се какво иска StyleCop като документация, но отнема доста време, въпреки че използвах GhostDoc for Visual Studio 2013.

 

 

2
22/06/2015 12:57:15
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ти поне закъсняваш с постване във форума, а аз ги постнах във форума, а пък забравих да ги кача в сайта :(

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@pataroka,

ти ми се издигна в очите :)

Когато аз се ядосвах за подобни неща, RoYal ми каза, че нищо от това няма значение, защото самата среда в СофтУни е добронамерена. И после се убедих сама, че е така.

Погледни по друг начин, И себе си няма нужда да критикуваш.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.