Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

[Useful Info] Programming Basics - Инструкции за предаване на домашни

Здравейте,

проверих 11 домашни от "Въведение в програмирането", втора седмица на курса.
6 от тях бяха написани отлично, пуснах 10/10 оценка и написах като коментар някоя по-хитра идея или линк

5 от тях получиха оценка между 0 и 3. В 4 случая беше качен САМО .sln файл, и веднъж - домашното от предишната седмица.

 

Затова, какво е .sln?

Solution (.sln) File  e този файл, който организира проектите във Visual Studio (и другите IDE). Отворете вашия .sln файл с Notepad или друг текстов редактор и вижте какво съдържа. Измежду цялата информация има и имената на всички проекти в текущия Solution, както и тяхното местоположение на компютъра ви, но НЕ съдържа source, т.е. само насочва IDE-то към другите файлове. Когато пратите само .sln файл и друг го отвори във Visual Studiо ще получи грешка, защото проектите не съществуват на указаното място.

Ето няколко стъпки за качването на домашни:

  1. Създайте празен Solution с подходящо име (напр. Week2_IntroductionToProgramming).
  2. Добавете в него отделни проекти за всяка задача от домашното.
  3. Напишете си задачките :D
  4. Създайте някъде, (Desktop?) нов Folder (напр. Homework2).
  5. Копирайте Folder "Week2_IntroductionToProgramming" във Folder "Homework2".
  6. Добавете (ако има) и други файлове - .txt, .doc, etc
    цък - така трябва да изглеждат нещата на този етап
  7. Архивирайте фолдер Homework2 и го качете.
  8. Може да обновите страницата, да свалите и да проверите качения архив. По-добре да изгубите 1 минута, от колкото да получите 0 точки заради недоглеждане :)

 

За другите - Clean Project e добавка за Visual Studio, която трие от Solution-а ненужните файлове и го архивира. Доста удобно, особено за по-големи проекти.

 

Този курс е за съвсем начинаещи и явно това е често срещана грешка на старта. Хубаво ще е да се добавят слайдове в презентацията по темата и да се обяснят тези неща. Дотогава се надявам темата да помогне.

 

 

 

7
Programming Basics 04/07/2015 10:27:56
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Информацията за Clean Project е полезна за мен, благодаря!

Имам въпрос относно бутона "оцени домашно" - след като го използвам ми се предлага да изтегля домашната работа на друг колега и да я оценя, така ли?

Не, че имам самочувствието да го сторя, просто се опитвам да си изясня повече неща от системата за проверка и оценка на домашните работи.

Благодаря предварително за отговора!
 

0
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Да, при натискане на бутона получаваш домашно на произволен колега. Можеш да го провериш, да поставиш оценка и да напишеш коментар. Хубаво е да ги оценяваш - най-малкото можеш да научиш нови неща от решенията на другите. wink

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.