Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

Exam Databases 1 March 2015

Здравейте,

почнах да решавам задачите от изпита по бази данни от 1 март тази година и всичко беше супер докато стигнах до задача 14. В нея се иска да се изкарат всички страни, заедно с името на най-високия връх, височината му и планината, в която се намира.

Според мен, при наличната структура на базата данни тази задача е невъзможно да бъде решена правилно.

Искам да попитам дали някой друг се е сблъскал с този проблем?

Защо смятам така:

Имаме таблица върхове. Всеки връх си има планина. Всяка планина има една или повече страни, в които се намира. От това следва, че ние няма как да кажем "ето този връх е в точно ето тази държава" защото планината, в която се намира върха може да е в няколко държави. А липсва директна връзка връх- държава.

Успях да изкарам 9-те точки, които дава тази задача, но ето един примерен ред от резултата, който събмитнах: 

India    Everest    8848    Himalayas

Еверест е на границата между Непал и Китай, Индия е доста далече оттам :)

 

 

Тагове:
1
Databases Basics
VenciTerziev avatar VenciTerziev 22 Точки

Здравейте колеги и аз имам един въпрос, въпреки че не знам дали е точно за тук. Интересно ми е да знам дали на нашия изпит (12.06.2015) ще има задача за MySQL или ще е като поправителния изпит. 

2
05/07/2015 23:22:28
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Подготвяй се все едно ще има, а на изпита вече каквото дадат smiley

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.