Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

[OOP Exam] - 5 July 2015 Winter Is Coming

Прилагам решението ми от изпита, тъй като както винаги нямам търпение и ще се радвам да видя и вашите решения :)

В абсолютно суров вид е, не съм го оптимизирала след изпита.

https://github.com/EBojilova/CSharp-OOP-June-2015/tree/master/OOPexam/WinterIsComming/Skeleton%20-%20MySolution

На Mass Effect се бях уплашила от имплементирането на командите и почти се бях отписала. Тука почти всичко ни беше поднесено на готово :)

Тагове:
6
C# OOP Basics
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

На мен лично задачата много ми хареса.

Доста добре беше написана и след подготовка от моя страна над задачи като Mass Effect и Console Forum, където си имаше бая работи за писане и сумати команди за мъдрене, тази задача ми се стори като детска игра. Добре дошло ни беше на всички това, че нямаше кой знае какво extend-ване на engine-a и писане на команди, с което доста ни улесниха. С нещата които имахме да правим си става пределно ясно на какво ниво е човек и дали е усвоил материала до момента.

Иначе ето го и моето решение : Winter Is Coming

1
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Методите на в хендлърите са ти много по-кратки и чисти от моите.  И аз се пробвах да не повтарям код и правих методи, но доста по-добре се е получило при теб. 

Гледам, че си решил задачата от първите, за колко време успя да я напишеш?

1
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

За около час и половина - два направих всичко без UnityEffector-a.

После си направих 20-тина мин почивка и след това ми трябваха още към 30-тина мин да дооправя и някои бъгчета които имах.

Малко след 3-тия час си бях тръгнал вече.

1
06/07/2015 22:39:39
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Браво, аз винаги се мотая до края :) На всички изпити до сега.

Забравих нещо да спомена преди малко, тъй като много ми харесаха методите. Единствено МаgeCombatHendlera според мен е добре да не е обвързан с класа Mage. Смяната на спеловете може да стане с вътрешно булево поле или брояч.

1
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Опитах се с нещо такова ама нещо не ми се получаваше като хората и за това го направих така

1
blizzardcon10 avatar blizzardcon10 11 Точки

Защо в условието имаше 2 грешни нулеви теста.. Нали казаха, че само първият нулев тест бил грешен, а и вторият беше.. поради тази причина съм мислил 2 часа какво аз греша, като в крайна сметка се отчаях и зарязах задачата.. Когато се прибрах у дома, влязох в жъдж и видях истинските нулеви тестове... за 10 минути изкарах 87/100 от същото решение, с което вадех 12/100... Вярно, имах и някои други неща, които трябваше да оправя, но тях не ги бях направил не защото неможех, ами защото не ми се получаваше тази част от пъзела.. Много ме е яд, но няма какво да се прави, ще ходя явно на поправка...

3
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Да бяха омазали много нулевите тестове, за моя радост поне се усетих къде и защо като си видях къде греша в джъдж и го оправих, обаче си беше доста заблуждаващо...

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Според мен факта, че си накарал програмата да тръгне е по-важно. Съвета ми е в момента в който имаш над 0 точки почвай да тормозиш джъджа. Там визуално можеш бързо да се ориентираш от разликите. 

Но ако добре си се справил с наследяването, абстракцията и полиморфизма, би трябвало да имаш висок резултат, тъй като това е с основна тежест при оценяването. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.