Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nadejda24 avatar Nadejda24 0 Точки

Основи на програмирането

Здравейте. Напълно начинаеща съм и не знам как да направя square root и Print a Sequence. Моля да ми помогнете, това е един от кодовете, който намерих свързан със задачата, но не разбирам какво е int, double, защо слагаме sqrtNumber и MathSqrt. А втората задача Print a Sequence не знам как дори да я започна. 

using System;

 class SquareRoot
  {
     static void Main()
     {
         int number = 12345;
         double sqrtNumber = Math.Sqrt(number);
         Console.WriteLine(sqrtNumber);
     }
  }

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

int и double са типове данни в езика C#(и не само в него)

sqrtNumber и number са имена на променливи от тип double и integer

Math.Sqrt е вградена функция която връща корен квадратен на дадено число

В лекциите по основи на програмирането съм сигурен, че има цяла тема за типовете данни

Не знам дали си изгледала лекциите, но моя съвет е да ги гледаш от край до край внимателно!

1
Nadejda24 avatar Nadejda24 0 Точки

Благодаря за отговора. Записала съм се в Programming basic курса. За сега сме на втората лекция - въведение в програмирането и тези неща са ми доста неясни, предполагам, че в следващите лекции ще ми се изяснат.

0
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Здравей. И аз съм в началото още, гледай лекциите там ще получиш отговор 

0
GetPeace avatar GetPeace 5 Точки

В онлайн изданието на книгата Въведение в програмирането със C# http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/read-online/ има подробни обяснения + видео уроци и помощни препратки /като например тази към MSDN Library/, чрез които може да си намериш отговори на най важните въпроси от основите на програмирането с C#

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.