Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Homework] Problem 1. Code First Student System - Code First Entity Framework - Приложението изобщо не търси база

Здравейте, колеги,

Правя си домашното и явно допускам някоя дребна и досадна грешка, която вече цял ден не мога да открия. Три пъти трих и писах от нулата - все тая. Това е линк към решението ми:

https://github.com/HPenchev/SoftUni-Projects/tree/master/Database%20Applications/EntityFrameworkCodeFirst/StudentSystem

За съжаление не мога дори да дам подробна дефиниция на проблема. Програмата тръгва, конзолата си примигва и...няма база. Мога да кажа някои детайли, които открих:

1. Системата работи, дори да задам грешно име на data source в config файловете на Data и ConsoleClient. Примерно вместо "." слагам "pesho", но то не гърми, както си му е редът. Тоест изобщо не се опитва да се свърже с sql сървъра предполагам. Или изключвам SQL от services - все тая, никакви ексепшъни. 

2. Поради някаква причина приложението не зацепва, че context.Students е колекция и има Count:

https://github.com/HPenchev/SoftUni-Projects/blob/master/Database%20Applications/EntityFrameworkCodeFirst/StudentSystem/StudentSystem.ConsoleClient/Program.cs - ред 9. В подобно приложение, което правехме в клас по същата тема ,това работеше. Следвах методологията стъпка по стъпка, но явно някъде бъркам. За съжаление нямам повече информация, която може да е полезна. Дали някой може да помогне? Направо не знам къде да гледам вече, Дори не знам какво да пиша в гугъл. Благодаря предварително! 

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Не ти разпознава Count, защото не си добавил using System.Linq; Понеже е екстеншън метод VS не го добавя автоматично с натискане на ctrl + .

Имаше и още един проблем. При мен поне, Нугет мениджърът беше свалил две различни версии на EF и различните проекти бяха с различни версии. Но това едва ли е оказало влияние. Просто го имай предвид да си ги поглеждаш версиите и да оставяш само една.

След като оправих това разреших миграциите и кодът ти генерира базата данни: пишеш enable-migrations в Package Manager Console, като си избрал за default project твоя .Data проект

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Като включих Linq и се оправи Count(), кодът създаде база. Явно само генерирането на контекст не е достатъчно. Една такава дреболия ми изгуби цял ден и сума ти нерви. Благодаря ти много за помощта!

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Купонът тепърва предстои.На мен лично най-тегаво винаги ми е било докато си оправя кода да ми създава точно тази структура на базата, която искам. Така че не се отпускай! Ето тук е (според мен) най-полезната информация за да накараш EF да те слуша.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.