Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivailozd avatar ivailozd 75 Точки

И едно домашно на Java: ТУК

Втора задача я написах, но не успях да тествам. По някаква причина не иска да прочете някои папки и се стига до NullPointerException на 35-ти ред. Пропилях много време да чета и тествам, не разбирам защо е така. Не би трябвало да е до права - програмата се стартира с моя потребител и чете мои папки. Пробвах с различни права на папките. Ако някой види грешката, ще съм благодарен.

0
22/07/2015 16:12:41
krach avatar krach 65 Точки

Имах подобен проблем при други задачи, които съм правил. Може да сложиш проверка дали може папката/файла е достъпен.

0
ivailozd avatar ivailozd 75 Точки

Пробвах с подобна проверка, но се оказа, че прескача доста папки и по този начин обезсмисля задачата. Благодаря за съвета!

0
creature5 avatar creature5 17 Точки

Погледнах първата ти задача . Забравил си да направиш частта за LeafNodes.

И също като принтираш нодовете на middleNodes сортирани ли са ? Не съм много на ти с ламбда изразите, но мисля че не са ти сортирани.

0
creature5 avatar creature5 17 Точки

на втора задача между 34 и 35 ред на файла ти TraverseAndSave.....   вкарай всичко под този ред в този иф

if (files != null) {

      for (File file : files) {

...................................

................................

     }

}

и няма да ти дава грешката и ще прерови всички папки.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.