Loading...
borislavml avatar borislavml 368 Точки

[Technical Issue] - Visual Studio 2013 Community - Code Coverage Tool

Моля за малко помощ. Сложих си новото VS2013 Community.Нали е безплатно и уж със всички функицоналност на Ultimate edition-a, и бла-бла... Установих, че ми липсва опцията за code coverage, от менюто test(и не мога да открия такова никъде и в test explorer-a. Ето за това говоря ЦЪК . Търсих инфо къде ли не, и никъде нищо няма по темата.Изобщо за този Community editon като цяло е бедно на информация.Потърсих и някакви free заместители, но не открих такива. Ако някой има идея за подобно тулче да сподли.Или аз съм глупав и не мога да открия от къде да си го пусна, пак споделете :)

 

Тагове:
3
C# OOP Advanced 12/01/2015 00:21:59
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

И аз съм с Community и при мен липсва опцията за мерене на Code Coverage.

След доста блъскане на главата в стената, установих, че става и с VS Community 2013 и Resharper Ultimate 9, за който имаме лиценз. Просто при инсталирането му трябва да се добави да се инсталира и dotCover.

Сега остава да инсталирам и Pex за автоматично генериране на юнит тестове. Някой инсталирал ли го е и как става?

1
26/07/2015 00:46:40
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Аз ползвам dotCover, който е част от Resharper Ultimate. Полезно е, защото оцветява кода и може лесно да се види дали някой метод е останал нетестван. Не гарантира разбира се, че тестовете са добре направени.

2
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Стана и с VS Community. На ReSharpar при инсталацията не бях дала да ми инсталира и dotCover. Получи се най-накрая :)

Ето и видео с по-подробна информация:

https://www.youtube.com/watch?v=jqYwQBFBY08

1
26/07/2015 01:03:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.