Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Debss avatar Debss 17 Точки

[QA Fundamentals - юли 2015] Problem with IntelliJ IDEA

Здравейте, инсталирах IntelliJ IDEA, необходима за домашното от курса по QA. Проблемът е, че не ми дава да задам Project SDK: java version 1.8 , а ми показва това от падащото меню NONE:

http://tinypic.com/r/256hj05/8 - като на картинката. Моля, ако някой има повече опит нека сподели от къде мога да го дръпна/добавя/и т.н., за да тръгне.

Тагове:
0
QA Fundamentals 28/07/2015 12:16:26
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Клик върху New, после върху SDK и ще ти се отвори диалогов прозорец за търсене из файловата система, за да посочиш път до java sdk.

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Това и направих, но ми изписва, че е невалидно името на папките. Опитах да го инсталирам отново, но резултатът е същия.

0
27/07/2015 22:57:02
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Значи не даваш валиден път до jdk. Да не е jre това което посочваш? Ако нямаш jdk, инсталирай от сайта даден в 1вото условие.

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Инсталирах първо него. Давам му път към папката, където е и ми дава грешка - The selected directory is not a valid home for JDK

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Може ли някакъв скрийншот да видя какъв път задаваш?

0
Manoela avatar Manoela 7 Точки

ще кажеш ли как го оправи, аз не успях.

въобще нямам папка Java, JetBrains и на всички подпапки ми дава грешката "the selected dir is not a valid home for JDK"

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Аз като цяло винаги водя борба с компютъра ми, когато тръгна да инсталирам нещо. Голяма мъка е.

Мисля, че се сещам за какво питаш.

Ако знаеш в коя папка точно си записала Java - пробвай да я посочиш като път.

Ако не: Значи пробвай да инсталираш отново Java, като този път не променяш нищо по инсталацията (next-next-next..). Аз винаги си пестя паметта в C:// ама в случая не е много удачно. При мен пътя бе: C://Program files/Java/jre1.8... и т.н. Избираш пътя и би трябвало да ти тръгне всичко.

 

Драсни по възможност нещо за обратна връзка дали е станало или да мислим нещо друто ;)

0
Manoela avatar Manoela 7 Точки

аз дръпнах файла от https://www.jetbrains.com/idea/download/ . При инсталацията нищо не съм променяла и нямам папка Java.  Пътя, който при инсталацията сам си избира е C:\Program Files (x86)\JetBrains\IntelliJ IDEA Community Edition 14.1.4 . Пробвах тази папка и всички нейни подпапки, но винаги казва   "the selected dir is not a valid home for JDK". 

не се сещам какъв може да е проблема.

мерси за помощта :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Както каза Debss пробвай да инсталираш Java (отново, ако въобще си я инсталирала). Както пишеше в 1вата задачка, първото нещо, което трябва да се инсталира е Java, чак след това IntelliJ IDEA :-)

1
Debss avatar Debss 17 Точки

Разгледай картинките от сайта - много подробно е описано всичко.

Когато избираш път внимавай дали цъкаш на JDK или на SDK - от там също може да дойде проблема.

0
Manoela avatar Manoela 7 Точки

Благодаря мног за отговорите, чак сега имах време да ги видя.

Роял е прав, оказа се че съм пропуснала да инсталирам Java blush

Пак много благодаря за помощта smiley

0
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Здравейте, и при мен същия проблем, точно както е описан при теб Debss. Виждам че поста е от доста време, какво е решението...

Имах java с подпапка jre....Instalirah IntelliJ IDEA...Не тръгна: The selected directory is not a valid home for JDK

Изтрих и java i IntelliJ IDEA...Рестартирах...Отново инсталирах - първо java, вече с подпапка jdk...После IntelliJ IDEA...Реултат: The selected directory is not a valid home for JDK

Идеи какво бих могла да опитам....

0
12/04/2016 13:53:30
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Java с JRE не е достатъчна. JRE е Runtime Environment, който ти трябва за да можеш да стартираш чужди програми на Java. Отделно ти трябва Development Kit (JDK), за да можеш да използваш стандартната библиотека на Java и нейният компилатор, т.е. да пишеш програми на Java.

Така, че изтегли си JDK 8.

0
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Благодаря за бързия отговор, бях инсталирала, трила и пак инсталирала всичко. Проблема се оказа в начина на стартиране на Intelij IDE-to. Като стартирах за първи път Intelij IDE, излиза диалогов прозорец, от който директно избирах Create New Project...така не намираше пътя до java-ta, тя си беше там, виждаше се, избирах я, но незнайно защо не се получаваше...имам и двете папки и jre i jdk...

Когато се получи от диалоговия прозорец вместо Create New Project, избрах java, намери пътя, генерира някакви грешки :) които нищо не ми говорят и вече от меню File избрах new project и всичко тръгна както е според обяснението в лекцията ви от предишния QA курс.

 

0
15/04/2016 12:34:54
HristovaChristina avatar HristovaChristina 0 Точки

New ->Project -> Отстрани на полето SDK ->  клик на +JDK -> Намираш си папката на Java -> java version... (jdk) 

:)

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Дай да го видим този път ! При мен стана от раз :)

0
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

По горе съм написала как се е разрешил проблема при мен. Това че при вас се е получило лесно е супер :) Но ако в бъдеще някой срещне сходен проблем, ще може да види какво при мен е помогнало и евентуално да му е полезно като инфо. За това е и създадена тази тема, няма нужда от спам. 

1
lllIIllIlIlllIl avatar lllIIllIlIlllIl 0 Точки

ЕДИТ: Ninja'd

0
12/04/2016 22:00:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.