Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pe6o601 avatar Pe6o601 61 Точки

Впечатление от изпита по КПК (5/17/2015)

Искам да отбележа, че това е първата ми тема, която пускам във форума.

Искам да попитам кой освен автора на изпита се е опитал да го реши?

Много ми е интересно как може изпитите от предните курсове да се решават за 3 часа, а текущия "изпит" да не стигнат 6 за самото рефакториране. 

В моя защита ще отбележа, че задачата, която къдравия лектор (Данчо, нищо лично, просто така ти излезна прякора ) "реши" по време на "подготовката" не успя да я докара до макс точки.

До кога ще търпим изцепки и неработещи задачи, зле проведени лекции, неработещи тестове, сгрешени условия?

Да не говорим че ако се напишат нужните тестове за задачата judje няма да я приеме заради голям размер на архива.

 

П.С. Хора, успокойте се малко с това че искате да покажете, че знаете повече от нас. Не е това идеята а да ни научите.

 

 

Тагове:
45
C# OOP Advanced 17/05/2015 19:18:29
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Днес се пробвах да реша Vehicle Park System. Към 10-12 часа ще са ми нужни за изпит с такъв обем на мен :)

Нека другите да споделят как е при тях.

Относно тази задача имам питане:

Видовете ексепшъни и съобщенията при валидиране на пропъртита на Vehicle, дадени ли бяха на изпита, тъй като в заданието не ги виждам. По-точно имам в предвид:

throw new ArgumentException("The license plate number is invalid.");

throw new ArgumentException("The owner is required.");

throw new ArgumentException(string.Format("The {0} rate must be non-negative.", name)); name is regular/overtime

throw new ArgumentException("The reserved hours must be positive.");

Оказа се, че тъй като си бях въвела мои съобщения на ексепшъните ми гърмят последните 3 теста, тъй като искат точно гореспоменатите съобщения. А не ги виждам в условиeто(или гледам старо условие?).

Сортирането в VehiclesByOwner си го преписах накрая, тъй като дори не предполагах, че мога да ползвам и друг речник в заявката.

0
17/08/2015 13:40:59
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Определено ги няма а аз си загубих цял ден да си търся грешките. Утре на лаба ще питам Данчо какво точно е положението с тази задача.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.