Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[HOMEWORK]PrimitiveDataTypesAndVariables: Problem 8 - Isosceles Triangle

Здравейте, колеги!

 

Изчетох сигурно целия гугъл, променях фонтове, сменях сетинги, добавях енкодинги и въпреки това на кода 

            char copyright = '\u00A9';
            Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8;
            Console.WriteLine(copyright);

продължавам да си получавам 'й'. Някой да има същия проблем? На лаптоп съм и ползвам Win7 64 bit и предполагам, че някъде от там идва проблема.

Най-доброто, което успях да постигна е без енкодинга и ми печата просто 'c'. 

Моля за идеи :)

П.С. пробвах и така:

            char copyRightSymbol = (char)169;
            Console.OutputEncoding = Encoding.Unicode;
            Console.WriteLine(copyRightSymbol);

, защото в интернет намерих, че при някой работи - пак просто 'c' :(

Тагове:
0
Programming Basics 18/08/2015 20:58:06
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Здравей.
  Бих ти дал моя съвет за подход при решаване на проблеми с домашните свързани не само с примитивни типове данни и променливи и той е следния:
Вместо да отваряш нова тема, форума е изключително богат и това което аз правя е да поставя в Гугъл проблема си (в твоя случай аз написах: "isosceles triangle c# sоftuni"). Още първият линк, който ми излезе беше на форума: https://softuni.bg/forum/81/homework-csharp-basics-primitive-data-types-and-variables-isosceles-triangle
   Сам можеш да видиш, колко обширно е обяснено там решението на проблема и можеш да намериш доста полезни неща. Не че ако зададеш въпроса наново и отвориш нова тема, няма да получиш отговор, но идеята ми е там, че целта е не да се преповтарят нещата а да има полза от тях. Следващият път пробвай моя метод и ти гарантирам, че ще достигнеш по-бързо до отговора на въпроса, който желаеш, вместо да чакаш ние да отговорим на току що създадената от теб нова тема на вече съществуващ проблем.
    Надявам се да съм бил полезен, поздрави, Недялко.

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здравей, Недялко!

 

Благодаря за конструктивната критика, но МОЛЯ прочети пак, какво съм написал. Изчел съм гугъл за този проблем, прочел съм всичко изписано от телерик академията и от софтуни и съм ПРОБВАЛ всичко до момента и проблема си остава. Точно поради тази причина съм пуснал нова тема, а не за да трупам точки, защото не мога да търся в гъгъл или поради някаква друга причина. Намерил съм човек със същия резултат като моя, пробвал съм да го оправя, както се е получило при него, НО при мен резултата е един и същ. :)

Ако ми намериш начин, различен от смяна на фонта, смяна на енкодинга ( и то по няколко начина на UTF-8 ), директно копи-пейст на символа и още няколко такива, ще съм ти много благодарен и ще се съглася, че не е трябвало да си пускам темата / и в stackoverflow резултатите са същите /. :)

Отново, моля, преди да коментирате, четете. Нямам нищо против критика, даже ще съм благодарен, но нека е обоснована и да има смисъл от нея.

П.С. Приемам забележката за другите задачи, но тепърва бях започнал и не ми беше дошло на акъла да търся решения на моя проблем в другите теми. Сега го правя и гледам да не качвам теми, които се повтарят :)

Благодаря още веднъж, Недялко!

Успех! :)

1
19/08/2015 13:58:11
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Здравей.
   Пробвай с този код, защото при мен работи:
 

using System;
using System.Text;

namespace IsoscelesTriangle
{
    class IsoscelesTriangle
    {
        static void Main()
        {
            //Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8;
            //char copySymbol = '\u00A9';
            Console.OutputEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;
            char symbol = (char)0XA9;
            Console.WriteLine("   {0}   \n  {0} {0}  \n {0}   {0} \n{0} {0} {0} {0}", symbol);

        }
    }
}

При мен тръгва с шрифт: Lucida Console, на останалите ми дава или кръг с точка или "й"

Ето линк, току що го проверих даже: https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/11164183_447534782100967_2173902505421371055_o.jpg

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти пак!

Бях пробвал и така / виж ми коментарите /, но пак не ставаше, без значение, кой шрифт съм сложил. Преинсталирах Вижуал Студио и незнайно как, но е факт - вече ми печата символа - нищо по-различно не съм правил, даже този път и фонтове не съм сменял... Мистерия :)

Благодаря все пак!

1
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

Windows-ката конзола е като тази на MS-DOS и използва нейния набор от символи. Ако опитваш друга конзола ( http://csharppad.com/ ), ще получиш коректно извеждане на символа.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.