Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[Exercise] Console Input and Output - Problem 1: Printing on the Console

Здравейте!

Искам да попитам, за тази задача, output-а трябва да е както е на листа / резултата от трите различни параметъра да са едно под друго / или въвеждаме първите три параметъра - output, въвеждаме вторите три параметъра - output, въвеждаме последните три параметра - output?

Ако е по първия вариант, някой може ли да ми даде акъл, как да стане?

Опитах с вложени for-цикли, но нещо се пооплетох. Моля само за насока / ако може /, не за готов код.

http://pastebin.com/bMsrDWKy

0
Programming Basics
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Няма значение, дори по олимпиади, това не е фактор, защото реално входа и изхода са отделни (input и output stream). Тоест дори задачата ти да се проверява от автоматизирана система (като judge системата на softuni) не би трябвало да има значение кой вариант си избрал, така че е въпрос на предпочитание.

Аз лично предпочитам първия (съответния изход след съответния вход), защото за да направиш другия може да се наложи да пази отговорите в масив, което хем е за по-напреднали от тази лекция, хем като цяло ти отежнява излишно кода, програмата и т.н.

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Ок, благодаря колега!

За сега оставам на този вариант, че масивите са ми доста напред и все още не съм много в час там. Като стигна до тях, ще се опитам пак да го направя да го печата като цяла таблица и ще постна кода :)

1
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Моля. Ако наистина ти представлява интерес, мога да ти го напиша как ще е с масиви.

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Да, ако може, ще ми е интересно. Пусни един линк да видя :)

0
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Ето ти го с масиви и изписване на цялата таблица след всичките входни данни http://pastebin.com/thKVZx8S. Ползвам твоето решение като база за да не те объркам с моите преубразования.

Обаче ти оправих една грешка при последния пример където вместо 3 ти изписваше 3.00. Ето в такива подробности трябва да се вглеждате, а не украси и кое след кое да се принтира :)

 

ПП: ползвам short за първото число cheeky

1
21/08/2015 18:18:51
remote87 avatar remote87 121 Точки

Добре де нека да е шорт... :P 

Благодаря! Имам си някаква представа от масиви, но малка, нямаше да мога да го напиша сам. Относно последния пример с 3.00 - така е даден като пример за output по условие затова и аз така го направих :)

Благодарско още веднъж за примера!

П.С. на изпита ще седнеш ли до мен? ... ако може и до края на курса? хаха

0
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Странно, в моето условие е само 3 http://i.imgur.com/425rFIH.png, но аз карах предния випуск на бейсикс-а (може да са го променили), което отговаря и на въпроса ти за изпита :D Иначе ти пожелавам успех, и може да се видим вече на Fundamentals курса :)

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Хм, явно да, условието е различно, при мен не е '3'. Както и да е. Жалко за изпита ... :D

Ако искаш намери ме в скайп: msg_aleksiev да поддържаме връзка и да не товарим повече форума :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.