Loading...
odesis avatar odesis 26 Точки

Призовавам към колегиалност при проверката на домашни

Колеги ,моля бъдете колегиални при проверката на домашни на другите курсисти. Днес един човек беше получил много гаден коментар към домашното си, макар да е вярно, а се оказа, че в миналото и други са получавали. Разбирам, че сме конкуренти в известен смисъл, но нека все пак на първо място бъдем Хора. Някои сме напълно начинаещи и така или иначе имаме притеснения дали се захващаме с нещо продуктивно. Коментари от сорта "По -добре се откажи, не ставаш " , какъвто се е случвало да се получават преди време, могат да подействат силно демотивиращо. И ако призивът ми коментарите да бъдат обективни, без излишна злоба и избиване на комплекси, не ви трогва по никакъв начин, то замислете се , че и на вас някой може да ви напише подобен коментар. 

19
Programming Basics
Arkoson avatar Arkoson 3 Точки

Здравейте! Малко ще избягам от темата.

Засега проверих 16 домашни, от тях 5 бяха правилно решени, другите с по 1-4 грешки (само 1/3 са верни). Идеята ми следната, всеки от нас при решаване на домашно приложи някакви усилия, някой сам решавал, някой сам копи-паствал, но всеки си мисли че неговото решение на домашно е вярно. И сега, по време на проверка, след като видиш чуждото домашно, което различава се от нашето, ние ще мислим, че грешните отговори в чуждо домашно, най вероятно без да се усъмним в самите нас. Следователно, ние без да се усетим, ще даваме грешни препоръки и забележки на други хора, които вярно си решили задачи. Първо, ще заблудим хора, второ, след като извършим бая работа по проверка на домашни и чак след това да разберем, че ние сме давали грешни препоръки, мисля че това няма да бъде много вдъхновяващо. (Не давам себе си за пример, домашно съм решил без грешки и никого не съм заблудил при проверка. Е, надявам се ;) )

Дали ще бъди правилно, след като изтече срока за домашно, да се дават верни отговори в форума или някъде другаде, и хора, желаещи да проверяват чуждо домашно, да са убедени, че тяхното е вярно. Или за други домашни за напред в бъдещо обучение, написани в VS, това вече няма да важи и там ще има два варианта, програма работи и изкарва верния вариант или програма не работи, а кой по какъв начин написал програма не е важно?

Надявам се успях точно да донеса мисълта си.

Благодаря за внимание и успех в бъдещо образование.

2
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Трудно могат да се дадат "верни отговори", понеже една задача по програмиране има много начини да бъде решена. Добър начин за проверка е да тестваш кода си с дадените примери от задачите. Не гарантират 100%, че всичко ти е вярно, но дават някаква идея. По-нататък, в ниво Фундаменталс, ще имате курс по Качествен програмен код и там ще учите за тестване по-подробно.

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей колега хванах ти мисълта но не нужно да се съмняваш в себе си.Виж решаваш си домашното, виждаш си примерите и сравняваш резултатите, задачи различни много както и различни решения.Аз си спомням че в началото на Java Bsics бях използвал Array.Sort( ) в една от задачите и ми бяха направили забележка защо не съм си измислил сортирашт алгоритъм , а съм ползвал готови функций ( което не се искаше в условието ).Та моята мисъл е от домашните на колегие ни можем само да се учим, защото всеки има различен подход към някой задачи и ще научиш нещо ново което не си знаел.Когато поучиш критичен коментар  виж прав ли е човека, обосновил ли се е , виж си кода у теб ли е грешката, и прецени как да постъпиш.

Поздрави и продължавайте напред :)

0
23/08/2015 23:19:49
nievg avatar nievg 0 Точки

Идеята да се дават отговорите е добра точно заради опасността от неправилен подход.
В новото домашно използвах Math.Pow(1234,0.5) за да пресметна корен квадратен :).

Всъщност по колко домашни трябва да се проверят от всеки?
 

Не мога да повярвам, че е възможно някой да прати толкова груб коментар на домашно.
За един млад човек това може да бъде убийствено.
Не мисля, че сме конкуренти, но дори и да сме нищо не пречи да сме човечни
Нито един успех не може да оправдае загубата на човешки облик

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей от всеки се изисква да се проверят минимум 3 домашни на колеги ( няма ограничение колко ).До това с решенията на домашните повечето имат решения в форума, където колеги са оставили своите решения и повечето са били обсъждани, затова ако имате въпроси относно някоя задача проверете в форума дали няма вече отговор,ако но може винаги да се пусне тема и винаги някой ще помогне 

0
23/08/2015 23:59:35
Stanislava96 avatar Stanislava96 4 Точки
Здравейте колеги! Аз имам въпрос и с риск да прозвучи глупаво искам да попитам аз като записана в онлайн фирма на обучение трябва ли да проверявам домашни (защото по горе е споменато, че е нужно да имаме по мин 3 проверени домашни) и ако е нужно как точно да стигна до домашното на някой колега? Предварително се извинявам, ако въпроса ми е глупав, но тази част наистина ми е непонятна за момента.. Благодаря предварително! Приятна вечер! :)
0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей

Не си прозвучала глупаво спокойно. Попринцип когато си онлайн не си задължена да предаваш или проверяваш домашни тъй като оценката ви се формира 100% от изпита, докато при присъственото обучение това им носи 5% бонус.Аз лично когато бях Programing Basics онлайн си предажах домашните и оценявах колеги, зада видя как съм се справил и как са се справили те.

Можеш да оцениш домашно на колега като след края на срока за предаване на домашното се появява линк "Оцени домашно" и от там вече можеш да свалиш, коментираш и оцениш.

Поздрави!

1
Stanislava96 avatar Stanislava96 4 Точки
Благодаря много за информацията. Ще се възползвам от нея. Приятен ден!
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.