Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

scr33nsh0o7 avatar scr33nsh0o7 61 Точки

Проблем с IdentityUser и Authorization

Когато правя лаба OnlineShop и домашното Web API имаm един и същ проблем. Sлед всичките съпки за сетване на ApplicationUser,

когато се регистрирам ми изписва ОК , но не ме логва  и не сетва currentUser, дори не е нарпавено да връща токен.

Когато гледах видеата , само с една регистрация без токен и позволяваше достъп до апи-то. Някаква идея какво мажа? :Д

0
C# Web Services & Cloud
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Регистрацията не те логва. За логване трябва да изпратиш заявка към http://localhost:{port}/Token, като подадеш Email /или юзърнейм ако си го сетнал да приема него/, Password и grant_type - password.

0
scr33nsh0o7 avatar scr33nsh0o7 61 Точки

Нямам Token action нито логин. На втората лекция лектора се регистрира и web apito го логва някак си без нищо да прави и нещатата вървят

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Разбира се, че няма такива Action-и, но това не означава, че не става по този начин логването ;) Аз също в началото се чудех как да се логна и да взема тоукън.

Опитай това което ти казвам и пак ще говорим.

0
scr33nsh0o7 avatar scr33nsh0o7 61 Точки

  "message": "No HTTP resource was found that matches the request URI 'http://localhost:60501/api/Token'.",
  "messageDetail": "No type was found that matches the controller named 'Token'."

 

това ми връща

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Погледни хубаво как съм написал аз пътя - има ли някъде api в него?

2
scr33nsh0o7 avatar scr33nsh0o7 61 Точки

:D ops ясно така става но няма как да  го знам на изуст 

мерси за помощта

0
24/08/2015 16:45:13
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

В този ред на мисли аз като се прибера довечера ще направя един тест дали ще работи като сменя адреса от /token на /api/account/login. Принципно видях преди няколко дни къде е зададен rout-a, но не съм си играл да го тествам.

1
24/08/2015 16:47:31
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Мда, някой беше споменал, че може да смени раута, но и аз не съм си играл да търся къде точно... yes

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.