Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mariyn avatar Mariyn 2 Точки

Programming Basics/Operators and Statements/Bits

Нещото,което ме затруднява е следното: доколкото съм наясно битовете се броят отдясно наляво.

В Problem 20** на домашното по тази тема, когато се подават например числата 109 и 87:

01101101  01010111(броенето започва обратно)

Бита на позиция 1 (при 109 примерно)не е ли '0'?

Тагове:
0
Programming Basics 16/09/2015 10:43:59
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Здравей

Броенето започва от нулева позиция: имаме позиция 0; позиция 1 .....

0
Mariyn avatar Mariyn 2 Точки

Да, ясно..Но отляво надясно или отдясно наляво? В масивите също броенето започва от нулева позиция.. имам предвид

109-->01101101 

0-->1

1-->0

2-->1

Задачата е всички битове на позиция 1+step да се направят 1;

В примера започва така: 0"1"101101  01010111 (т.е. от ляво надясно)

0
16/09/2015 10:52:48
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

В самото условие на задачата ти е посочено изришно от къде на къде броиш " Bits in each byte are counted from the leftmost to the rightmost. Bits are numbered starting from 0."

Иначе да, битовете по принцип се броят от дясно наляво

0
16/09/2015 10:55:19
Mariyn avatar Mariyn 2 Точки

Окей, благодаря :))

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.