Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Троянски кон в код?

Здравейте,

днес ми случи нещо много странно. Понеже разучавам как се пишат игри покрай teamworka, които трябва да направиме и намерих код в един сайт, при което го слагам във VS 2015 и като тръгвам да го дебъгвам, антивирустната ми грумва, че този код има троянски кон. Пробвах след това да сложа нов код, който взех на случаен принцип от колега на СофтУни и всичко е точно. 

Въпроса ми е възможно ли е, някой да е написал код и в него да е скрил троянския кон и дали може да се хване?

P.S. ако модераторите ми дадът разрешение ще копирам и самия линк

Поздрави,

Антонио

Тагове:
-1
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Да го е СКРИЛ? Как се крие троянски кон в код? Звучи ми като "Виждал ли си слон скрит зад конец" :) Всмисъл такъв, ако не ти е първият досег с програмирането този код, много лесно можеш да видиш дали кодът не прави нещо зловредно - да се опитва например да запише във файловете система нещо, което не ти харесва или да се опита през Http client да дръпне нещо. Ако кодът е обфускиран и не се разбира и ред от него, на твое място не бих го компилирал въобще.
3
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Именно и аз това си помислих, за това реших за всеки случай и да питам. Тогава имаш ли представа на какво се дължи да копираш даден код, да го сложиш във VS и като тръгваш да го дебъгваш и веднага да ти гърми антивирусната? Защото лично аз идея си нямам, дори нямам представа всъщност как може да изглежда един код на троянски кон. Ще съм ти много благодарен да ми дадеш повече разяснение или някакви ресурси да прочета, защото си е факт, че има защо човек да ти има доверие на съветите ти. :) 

ПОздрави,

Антонио

-1
22/09/2015 18:50:43
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Със сигурност се опитва да направи нещо, което антивирусната не харесва. Варианти, които се сещам са:

- Промяна на запис в регистрите

- Промяна на системен файл

- Използване на dll, който антивирусната мисли, че не трябва да се ползва от VS

- И най-вероятно всички специфични за unsafe mode неща, ако програмата изисква такъв

Дай линк към кода и кажи на кой ред при дебъг изпищява антивирусната.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Здравей,

съжалявам, че сега ти пиша, но бях на работа, Значи това е линка   ( http://dobromirivanov.net/c-csharp-falling-rocks-console-game/  ) и сега пак го пробвах и ми гърми антивирусната за троянски кон и т.н. Моля ти се ако го пробваш при тебе кажи ми дали имаш подобната ситуация. 

Благодаря,

Поздрави,

Антонио

0
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Коя е антивируната? Кода е наред нищо му няма.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Пффф Nod32 smart security 8. Еми не мога да си обясна защо така става, защото наистина видимо в кода и аз не виждам да има нещо нередно, но не мога да разбера какво не и харесва и защо гърми

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.