Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AdriyanMihaylov avatar AdriyanMihaylov 25 Точки

Помощ за охлаждане на процесор

Здравейте, предстои ми Upgrade на системата и тъй като не съм запознат с охлажданията за процесор моля да помогнете.
Отделил съм до 70лв . Сокетът на процесора е 1150.  
За сега съм се спрял на това охлаждане

0
Общи приказки
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Здравей,

хубаво е да напишеш какъв точно е процесора, в каква кутия ще са чарковете, колко охладителя ще вкарват и колко ще изкарват въздух от кутията и най-вече за какво ще ползваш PC-то и какви са ти изискванията за охлаждането. Ако както е написал ZloboMiR няма да clock-ваш процесора и box охлаждането ще ти свърши работа на първо време. Haswell ядрата (22nm) не са топли, но имай предвид, че ако ще clock-ваш (за което ще ти трябва K ревизия на съответния процесор), стават доста топли, особенно ако повишаваш волтажа на който работи CPU-то. Охлаждането на което си се спрял е хубаво, хубаво е и охлаждането което LinAdmin ти е предложил, лично аз бих ти препоръчал Noctua, но моделите които ще ти препоръчам, са над бюджета ти. Но ако няма да clock-ваш и кутията в която ще съхраняваш нещата, е с добър въздушен поток, спокойно можеш да си караш и с box охлажането. За справка тук можеш да видиш моето PC и какви температури  (screenshot-а най долу) поддържам с boх охладителя (който по някое време ще сменям с това). Дори при високо натоварване, не мога да мърна от 41-42 градуса.

0
AdriyanMihaylov avatar AdriyanMihaylov 25 Точки

За сега няма да се клоква процесорът,който е Intel i5 4670. Box охладителя ще ми свърши работа докато не го клокна, просто сега ми е най-удобно да си го взема по-мощен. А за вентилаторите - към кутията има един 120ммм и мисля да взема още 1 -  120мм. Ако можеш да ми помогнеш в избора и за него ще ти бъда много благодарен! 
За сега съм се спрял на този поради ниските нива на шум - 13 dB 

0
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Ако ще взимаш "non-K" ревизията на i4670, така или иначе, няма да можеш да го clock-ваш, защото за разлика от Sandy Bridge и Ivy Bridge, където и "non-K" процесорите можеха да се overclock-ват, при Haswell нямаш тази възможност и ако искаш да можеш да clock-ваш трябва да дадеш едни пари отгоре зa "K" ревизия (респективно и "Z" чипсет, за да може да ти се "enable-не" overclock опцията, на K процесора). 

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Понякога се клокват, въпрос на късмет и фин тунинг на честотите. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.