Loading...
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Здравей, 
само една малка забележка. Приетият начин да го кажеш е продукционен (от production), не продуктивен.
Също така се казва продукционна среда, а не продуктивна среда. Не свиквай с "продуктивен" и "продуктивна",
защото някъде някога, ще се намери някой (умник), който да се пошегува с теб, защото му казваш така.
Иначе по темата - зависи, ежедневно пиша SQL заклинанийца с който си вадя необходимата ми информация, за решаване на даден проблем (било то на prod или test env.) и понякога, ако намеря бъг на някой от developer-ите, го fix-вам директно на prod, ако е спешно. Но ако питаш, дали съм писал нещо from scratch, което да го има някъде deploy-нато - не. Тепърва се уча на C# :)

0
tsanova.dillyana avatar tsanova.dillyana 11 Точки

Прав си, че думата идва от английски, и тъй като няма наложен бг еквивалент, думата е отворена от към интерпретации. А и повечето програмисти използват английски термини в работата си :)

Както може би се досещаш, използването на продуктивен код и среда съм го чувала от хората, с които работя :)

0
daniel_tsonkov avatar daniel_tsonkov 32 Точки

Под продуктивен код аз разбирам код който е оптимизиран и е високо ефективен. Затова и отворих темата да прочета.

2
Dexter avatar Dexter 119 Точки

tsanova.dillyana разбира се, че може, но межуд productive и production има разлика. Кода може да е продукционен, но въпреки това да не е продуктивен. :) Направи забележка, на колегите ти, които го уптребяват, защото не е правилно.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.