Loading...
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Problem with Joro The Football Player

Здравейте,

Очаквам одобрение за подготвителният курс започващ на 17 октомври.Реших да предприема тази стъпка поради ред причини, но най-главната е че просто програмирането е наркотик.През септември се регистрирах за окромврийската програма за "Programming C# Basics"
и от тогава не спирам да гледам лекции и да решавам задачи, за съжаление не живея в България за сега, но това ще стане до края на годината :)

Сега по темата:

Знам, че тази тема съществува многократно,но имам проблем със оценката ми в Judge системата и ще бъда изключително доволен ако бихте ми помогнали. Проблемът ми е следния:

Кодът ми е този :http://pastebin.com/ApeffNd2

Error in Judge system: 

Compiled file is missing. Compiler output: C:\Windows\TEMP\tmpE3E1.tmp(18,95): error CS1513: } expected

Ще съм ви благодарен и ако изразите мнение за кода.

Приятна вечер.

Поздрави Иво
Тагове:
1
Programming Basics
quickben avatar quickben 966 Точки

Ако това ти е целия код сложи две къдрави скоби накрая, => }

Ако не дай целия код да го видим както се казва.

 

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Моля за извинение.

Ето го и новият код: http://pastebin.com/8q7w1Gfj


Благодаря предварително.

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

А какъв е въпроса.Защото кода си работи.

1
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Joro loves a lot to play football. He used to play for his local village club “Pantera” Kaloyanovets. However, he is a programmer now and he is very busy. Now he is able to play only in the holidays and in the weekends. Joro plays in 1/2 of the holidays and twice in the weekends: each Saturday and each Sunday, but not every weekend – only when he is not tired and only when he is not going to his hometown. Joro goes at his hometown h weekends in the year. The other weekends are considered “normal”. Joro is not tired in 1/3 of the normal weekends. When Joro is at his hometown, he always plays football with his old friends once, at Sunday. In addition, if the year is leap, Joro plays football 3 more times additionally, in non-weekend days. We assume the year has exactly 52 weekends.

Your task is to write a program that calculates how many times Joro plays football (rounded down to the nearest integer number).

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да де, ние задачата я знаем. Какъв е проблемът с кода ти? Освен, че не беше копирал всички затварящи скоби в системата.

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Като цяло разбрах къдее грешка номер 1.

Имам следният въпрос сега : 

До колкото  разбрах трябва общо 4 величини (4 пъти да изпиша Жоро колко пъти ще играе футбол при определени стойности)

Как да прецедирам за да не изписвам по сто пъти Console.Writeline... double.. int и прочие?  Moля дайте предложения и обяснете защото както споменах ми е сложничко все още :/

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Кода който изписва всички отговори правилно, само че в judga не ми ги зачита като правилни
http://pastebin.com/wjjr9eAv

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Прочети как работи джъдж: https://softuni.bg/faq#question-55

Имаш бутон детайли, където може да видиш защо не се признават отговорите.

0
Grozev_junior avatar Grozev_junior 5 Точки

За да може да се оцени в Judge- системата, програмата ти трябва да приема входяща информация от конзолата, за да може да се тества, при твоята това не е възможно, тъй като нямаш такава команда(Console.ReadLine). Също така в условието пише, че трябва да изпишеш единствено колко пъти Жоро е играл за една година, без абсолютно нищо друго. :)

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Предложение как да го подобря бихте ли ми дали. Ще съм ви благодарен . 

 

Мерси

0
Grozev_junior avatar Grozev_junior 5 Точки

  // Трябва да имаш:
        string isLeap = Console.ReadLine(); // за да разпознава дали годината е leap или noemal
        int p = int.Parse(Console.ReadLine()); // това са ти броя на празниците, които ще бъдат въведени
        int h = int.Parse(Console.ReadLine()); // това са броя на уийкендите, които жоро прекарва в родния град
        // тези променливи присвояват стойностите, които потребителя въведе в конзолата
        // по- нататъшните изчисления, които трябва да се направят за да получиш верен отговор, се правят чрез тях 

0
Grozev_junior avatar Grozev_junior 5 Точки

Прегледай темата Вход/Изход от конзола и нещата ще ти се изяснят. :)

 

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Най - после стана, но имам проблем.Погледнах авторското решение, защото на конзолата ми не се изписваше нищо, и до последно се борех със кода, докато просто не погледнах и се убедих че е 1:1 и накрая 100/100 ми даде :) , но бихте ли ми помогнали,ззащо така не ми вади нищо от конзолата :) 
Мерси 

0
Grozev_junior avatar Grozev_junior 5 Точки

Трябва да видя кода, който си написал, за да ти кажа.

0
Grozev_junior avatar Grozev_junior 5 Точки

Като гледам кода си е добре. Кое не ти е изписвало ?

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Предложение как да го подобря бихте ли ми дали. Ще съм ви благодарен . 

 

Мерси

0
idrekov avatar idrekov 2 Точки

Предложение как да го подобря бихте ли ми дали. Ще съм ви благодарен . 

 

Мерси

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.