Loading...
sandro avatar sandro 1 Точки

Въпроси относно обучението в SoftUni

Здравейте! Първо искам да благодаря за целия софтуерен университет и всичко, което правите. 

Изчетох целия сайт, но все още не мога да намеря отговори на някои въпроси. 

В учебния план пише, че Fundamental Level е един модул, който включва изброените курсове. Там се среща и курса Java Fundamentals. Отделно от това се записах за курс, който беше изписан като Java Basics, защото по аналогия с Programming Basics, реших че е встъпителен за Java Fundamentals, а се оказа че е същия курс, но явно е отворен за всички. Аз нямам намерение да се явявам на изпит за отворения курс, тъй като в момента съм в онлайн форма на Programming Basics, опитвам се да се подготвя за приемния изпит и т.н. Също така не бих искал да заемам мястото на някой от онлайн обучаващите се, който иска да се яви на изпит по Java Fundamentals. Какво да правя в този случай, ако правилно съм разбрал? Препоръката ми към вас е да приемете конвенция кое е basics, кое fundamental или ползвайте някоя разпространена номенклатура за да няма объркване. 

Второто ми питане, което е по-скоро молба - може ли да се създаде някакъв график на приемните изпити в SoftUni. Причината е, че както казах, се обучавам в курса Programming Basics - агуст 2015 (онлайн). Смятам, че не съм достатъчно подготвен, за да се явя и да си взема качествено изпита на 18-ти октомври и затова бих искал да се явя на следващата дата. Разбира се, аз мога да проверя кога е приемния изпит за Programming Basics - септември, но не е много user friendly така - в материалите от самия курс не пише дата за изпита и евентуално трябва гледам техните начални лекции, за да разбера. Ако има някое друго място където могат да се проверят тези неща, моля да ме извините, но наистина не е никак подредено и интуитивно. Във формата за кандидатстване ( https://softuni.bg/apply) има само една дата и тя е 17 януари. Не че мрънкам, но в първата лекция от Programming Basics - август 2015 Светлин Наков се оплака, че иска да повиши успеваемостта на изпитите. Не всички са безработни младежи и за хора като мен наистина е важно да знаят точно с колко време за подготовка разполагат. В този ред на мисли - в описанието на първия модул (Fundamentals) пише, че обученията са "с висока интензивност" но никъде не пише през колко дни са изпитите, за да може човек да прецени дали би се справил с тази висока интензивност. 

Поздрави!

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni 07/10/2015 08:10:04
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Здравей, курсът, който си записал е отворен (fast track) и не се води от редовната програма, т.е както сам си си преценил, няма нужда да го караш, ако после ще записваш ниво Fundamentals.

Същото то продължава 6 месеца, никъде не пише през колко време са изпитите, защото има много паралелни обучения, от време на време промени по съдържанието, промени по графика и т.н. Не е лесно да се обявяват изпити от рано и съм сигурен, че екипът прави всичко възможно да известява студентите си колкото се може по-навреме. Ако грубо кажем, че курсовете са с еднаква продължителност и знаем, че TWPS няма изпит и се кара успоредно с другите курсове - се пада по един изпит през месец и половина. За по-представителна извадка може да се погледне едно издание на това ниво и да се проследи кога са били изпитите.

Послепис: Има поправителна сесия, на която може да минеш всички изпити в рамките на седмица ако не си успял да се явиш (или искаш повишение) на един или повече.

0
07/10/2015 09:27:48
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Само едно доуточнение - поправителната сесия вече е няколко седмици (3-4) и е на края на всеки от модулите. Поне за хората, които учат по новата програма след Май 2015.

0
07/10/2015 09:44:53
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Още едно малко доуточнение :) - това е при вашето ниво. Имате по-голяма дупка преди да почнете Front-End-a и за това предполагам са ви разпределили изпитите от поправителната сесия по този начин. Иначе главната идея е след послният изпит - една седмица почивка, една седмица поправки и после се почва следващото. Но поради мноооого фактори понякога се получава като при вас.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.