Софтуерно Инженерство
Loading...
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Start menu и taskbar спират да работят в Windows 10

Здравейте, колеги,

За тези от Вас, които са имали смелостта на сложат Windows 10, поздравления и добре дошли в клуба.

Вероятно част от Вас са се сблъскали с проблема, Start menu-то и task bar-ът да спрат да работят в определен момент? Аз имах този проблем и го оправих на двата си служебни компютъра, на настолната машина вкъщи и на лаптопа по следния начин:

1. Open an elevated (admin) command prompt.
2. Through it open Power Shell (type PowerShell).
3. When the PowerShell is ready type in:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

If there are errors or stops in the middle of nowhere, do the following:
1. Open an elevated (admin) command prompt. Enter:
sfc /scannow

2. After that:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

And then again in PowerShell:
3. Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

4. Restart

Поздрави и дано съм бил полезен,

Николай Раянов

2
Общи приказки
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Здравей! 

Мислех, че съм единствена с този проблем. На единият ми компютър инсталирах някакъв build на Windows 10 (още преди да приканва да си ъпгрейтваш операционната система). И постоянно имах този проблем. Само този, без никакъв друг. laugh Затова за другият лаптоп избрах осмицата... Сега след като гледам мненията във форума специално за 10 и заедно с тази тема, че има решение на проблема, ще мога спокойно да си го направя на 10, тъкмо и той ми е по-удобен. Така че благодаря! smiley

1