Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

martinlyubenov avatar martinlyubenov 1 Точки

Daily Calorie Intake - проблем със задачата.

Опитвах се да помогна на Калинко, но като напиша кода и го проверя на един от резултатите(при женския пол) ми дава различна стойност от очакваната(с 1 повече). Останалите са добре. Също така като кача кода в SoftUni Judge ми дава 37/100. Nе мога да си обясня къде може да са другите грешки... 

Нарушена точка 12 от Правилата.

Тагове:
0
Programming Basics 11/10/2015 05:44:16
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Здравей!
Имаш 3 грешки.
Една от грешките, които имаш е, че Number of workouts може да бъде отрицателно число :). Да знам, че няма логика, но е дадено в ограниченията в условието. Винаги гледай ограниченията на задачата внимателно, ще си спестиш доста грешки занапред.
Втората е, че не си изпълнил условието - 

  • The output should be the calculated DCI. It should be a single number, rounded down to the nearest integer number.

Третата е, че при output-a си добвил допълнителен space (0:## -> 0: ##) и това води до space-че след минус ако има такъв(- 123)  или такова преди числото ако е положително.

И още нещо:
Имаш повтарящ се код в програмата, който може да спестиш ако в началото намериш само BMR за съответния пол и после да намериш Daily Calorie Intake и накрая да изведеш резултата.

Това е моето решение:

Нарушена точка 12 от Правилата.        


 Успех!

1
11/10/2015 05:44:51
martinlyubenov avatar martinlyubenov 1 Точки

Бурнах тук-там кода и се получи верения отговор. На проверката обаче, отново ми дава 87/100, някакув си тест №7 е грешен... 

0
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Здравей!

Виждам че си отговорил много точно и изчерпателно.По принцип и аз първо много внимателно чета условието.И мисля че съм изпълнил всичко.Но продължава да ми гърми.Би ли могъл да погледнеш и  да ми кажеш ако намериш нещо нередно

ето го и моето решение: http://pastebin.com/eqwD5x6K

0
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Колеги наистина моля които може да погледне и да ми каже къде греша.Задачата е елементарна и сверих всичко 20 пъти.И продълйава да гърми.Просто е влудяващо.Ще съм много благодарен на всеки които ми каже къде греша.Защото трябва да знам за в бъдеще.

ето го и моето решение: http://pastebin.com/eqwD5x6K

0
mustafov avatar mustafov 75 Точки

Просто махни съвсем накрая това "Console.ReadLine();". Понеже ако го оставиш конзолата ще чака да въведеш нещо от клавиатурата и judge-а няма да ти даде никакви точки. За да си компилираш кода и като ти се покаже резултата да не ти се изгася компилатора веднага просто си пускай проекта с Crtl + F5.

0
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Махнах го и резултата е същия.А и мисля че друг път пак съм забравял Console.ReadLine() накрая но без негативни последици.Лош навик които ше премахна.Но проблема си остава.Благодаря все пак за бързия отзив

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

 Assume that 1 inch has 2.54cm 

0
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Ти си злато а аз идиот.

Много ти благодаря

0
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

double h = int.Parse(Console.ReadLine()) * 2.45;

Трябва да умножиш по 2.54 вместо по 2.45.

0
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Да knoteva вече ме насочи.

Благодаря на всички

0
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Здравей, колега :) Дано не се включвам в темата много късно, но грешката ти е само в задаването на изчисленията още в самото начало:

double h = int.Parse(Console.ReadLine()) * 2.45;

Това е твоят ред, а по условие е 2,54. Тествах го с верните данни от условието и работи. Пробвай и ти :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.