Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Въпрос относно Java fundamentals/OOP

Здравейте,

 

Имам въпрос относно следващия курс, за който съм записан.

Записах се fundamentals през септември и днес имах изпит по C# Advanced. Видях, че сега съм записан за Java fundamentals като следващ курс. Той ли е следващият? До колкото разбрах в началото, Java щяхме да учим през януари. Не е ли по-логично първо да се мине през ООП и качествен програмен код на C#? Защо е променена програмата?

 

Поздрави, Кирил

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки
Best Answer

Здравей,

В предишният Fundamentals level имаше проблеми, защото джавата беше оставена за последното. Колегите учеха абстракция, полиморфизъм, дизайн патърни, inversion of control, мокване, т.н, т.н, все дебели неща. След това изведнъж се върнаха на фор-цикли и иф-чета, само че на друг синтаксис. Накрая ги удари тежък изпит и като цяло стана сериозен провал.

Двата езика са доста близки и миграцията става за около пет - шест дни. Ще учите неща, доста подобни на тези, които ви преподавахме през изминалия месец. Накрая изпитът ще е със същата сложност, така че колегите, които днес не са доволни от представянето си, ще имат възможност да се справят по-добре, предвид опитът, който са натрупали.

Университетът е на година и няколко месеца и често се налага да има промени, за да се намери оптималният вариант. Това е голямото му предимство, всъщност. Сещам се за един държавен университет, в който от тридесет години насам колегите ни по информационни технологии се налага да учат стоманобетон. <disclaimer> Или поне така съм чул ; ) </disclaimer>

Лека вечер ; )

 

5
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Благодаря за отговора :) Ясно, значи първо ще овладеем на Java синтаксис-а и особеностите и след това ще продължим към по-задълбочената материя.

Да, държавните ни университети са доста тромави :)

Поздрави

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Извинявам се че ще се повторя, но искам да съм наясно, а и мисля че ще вълвува доста хора.

Има ли възможност когато има изпит за следващия курс Advanced C# ноември / декември този,  който не се е явил или не е доволен от резултата на днешния 11.10 Advanced C# Exam да доплати и да се яви тогава отново вместо да чака за поправката в края на нивото? 

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Да, най-вероятно няма да има проблеми.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.