Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

[Въпрос] Все още не съм започнал курса по ООП (от днес започва курса по Джава и мисля, че следващия е по ООП), но искам да попитам защо езика е пак C#?

Въпроса ми е защо учихме C# basics, C# advanced, Java (сега) и после на OOP пак да се връщаме на C#, в смисъл не оспорвам начина Ви на обучение, но нямаше ли да е по-добре да има двете възможности на изпита, C# и Java и хората сами да си избират на кой език да направят изпита, след като и двата езика ще ги бъдем учили? 

Тагове:
2
C# OOP Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Здравей,

Принципно обмисляме вариант да направим задачите по ООП възможни да се събмитват и на двата езика и сме го говорили преди известно време. Проблемът е, че в момента Judge не поддържа цели проекти на Java, а само текстов код и ще трябва да изпратиш задачата си събрана на едно, което ще е трудно и за теб.

Тъй като още не е дошъл курсът по ООП, имаме време да дообмислим идеята. Ще уведомим достатъчно рано, ако такава възможност съществува и как точно ще се случват нещата.

Поздрави,

Иван

5
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Здравейте,

Другата седмица започва ООП и се интересувам до къде сте стигнали с идеята да може да се мине курса и на Java? И аз като колегата смятатам, че ще е добре всеки да избере с кой език да продължи. Аз за Java Fundamentals сложих Линукс и Еклипс (както пишеше в описанието на курса) и ми хареса и ако има възможност не ми се иска да търся алтернатава на .NET за Линукс или да преинсталирам.

 

Поздрави, Косьо 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Колега, ако ти харесва Линукса(на мен ми харесва много повече от windows) и не искаш да се връщаш към забозилата работа, може да пробваш MonoDevelop, за да пишеш на C# под линукс, въпреки че не съм сигурен дали ще разполага с всичко необходимо за ООП и КПК. Иначе аз съм решил да запиша март месец в СофтУни и супер много стискам палци докато дойде реда да уча ООП и КПК, да има възможност за Java :D :D. Разчитам на колегата Иван, ако до тогава стане възможно да минаваме и на Java, ще го почерпя една-две бири! :D

0
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

аз пак да питам, защото дойде време... при условие, че пише в описанието на курса "Примерите, домашните и проектите ще са на езиците C#, Java и PHP.". интересува ме изпита на какъв ще бъде, има ли официална позиция по въпроса? :D

2
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

отговорих си на въпроса от това видео: https://softuni.bg/Trainings/Resources/Video/6719/Video-16-November-2015-Ivan-Ionkov-camera-object-oriented-programming-november-2015 към края на видеото....

0
katansov avatar katansov 0 Точки

Проблемът е, че в момента Judge не поддържа цели проекти на Java, а само текстов код и ще трябва да изпратиш задачата си събрана на едно, което ще е трудно и за теб.

Това наистина може да доведе до обърквания. Но ако някой е писал целият курс на Java ще му е много по-лено да изпрати задачата си събрана отколкото да ползва друг език.

Не знам дали това затруднява и вас при проверка. И дали, в такъв случай ако се прати и проекта ще се оправят нещата. 

 

0
18/11/2015 17:59:09
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

За нас няма да е проблем, ако изпратите проекта отделно като зипче, като домашно, за вас по-скоро ще е трудността. Работим по възможността да може архивът да се праща направо в judge.

1
supersane avatar supersane 234 Точки

RoYaL, ако осъществите идеята judge да работи с java проекти, тогава освен курса по ООП, ще има ли възможност и КПК да се изкара на Java?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

По-скоро не. КПК изисква да има готов скелет на проекта, който е омазан. Да се омажат еднакво проекти на C# и Java е доста трудно. Евентуално можем да помислим да ви дадем омазан C# код, а вие да го портнете до готин Java код, ако решите да пишете на Java

2
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Привет

нека обобщим еднозначно ще може ли да се пише на джава или не ?

в лекцията казвате че може да се ползва джава  като единственият проблем е как точно ще става предаването на проекта:

вариант 1- в един файл--да разбираме че това ще работи. И ще можем ли  да тестваме от старите изпити в джъдж?

вариант 2 да се качва в зип както е за C#--разбирам че се разработва в момента и не разчитаме на него

вариант 3   да се качва зип като домашно -съществува ли като използваем вариант въпреки че няма да виждаме резултатите от тестовете?

 

 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако Вариант 2 не проработи, то тогава е комбинацията Вариант 1 + Вариант 3. В джъдж ще трябва да качите събрания на едно код + като домашно кодът разделен по папки и файлове - архивиран. Едното ще служи за точките от judge проверката, а другото за ръчната проверка.

2
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

благодаря за бързият и точен отговор

 

1
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Здравейте,

Ще може ли да отворите judje минали изпити по ООП за java code за да можем тези, които сме решили да минем курса на java да се тестваме? Ако не стане на време оптцията с целия zip, да сме все пак подготвени с обединяването на кода в един файл и тестването му през judge.

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Решил си да поемеш риска, колега, евала!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Предишните изпити по ООП са твърде обемни, за да се слагат в един файл. Първо, че ще е супер неудобно, колкото и да е ентусиазиран човек да се пробва с джава. Второ, много е вероятно да се прехвърли лимита на размера на сорс кода.

По-добре изчакайте да се добави функционалността за тестване на джава проекти. Разликата между двата езика е доста малка в контекста на този курс; колкото и на някой да му е по-удобно да пише на джава, не мисля, че ще е кой знае какво неудобство на този етап да напише няколко изпита на C#.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.