Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В суича сложи March вместо Mar. Виждам, че условието не е било коригирано, затова ще го оправя.

1
zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Ахаааа ето къде бил ключа от палатката!

Ами аз Ви благодаря за бързите отговори! :)

1
unitsuke avatar unitsuke 17 Точки

Аз пък минах през този тест може би на късмет, като сложих 

default стойност = 31 и то взе че се получи :D 

0
zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Да да да прав си. Знаех, че мога да си опростя суича с дефаул на 30 или 31, но се съсредоточих в проблема с 10-те точки, който пък от своя страна се е намирал, с малко късмет, в опростяването на суича.

Виж каква рекурсия се получава :D

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Подходът да се дефинират в суича само част от случаите (например месеците с 28 и 30 дни) опростява кода. Пак е проблем обаче ако някой реши да разпише месеците с 28 и 31 дни, а тези с 30 да остави в дефолта. Условието е коригирано, така че не би трябвало да има вече проблеми от този род.

0
zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Така е. За това казах, че ако си го бях орязъл плюс малко късмет е щяло да се получи.

Жалко само за колегите, които са се явили на изпита. Сигурно са загубили време в лутане из кода.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

На изпит се следи за подобни проблеми и се съобщават. Конкретно за тази задача го видяхме на място и казахме на всички за грешката.

0
zisov4eto avatar zisov4eto 19 Точки

Това е добре.

0
AlexHristov avatar AlexHristov 20 Точки

Ако условието на задачата се свали от Judge системата, тогава се натъкваме на правилното поставено условие, но същото условие не е поправено в заданието за домашно и ми костваше много нерви и време докато разбера, че не е при мен проблема  - вижте домашното от темата "Console-Input-Output" от курса октомри 2015г.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.