Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

[Homework] Algorithms - Combinatorial Algorithms

Здравейте колеги,

Домашното към лекцията за комбинаторни алгоритми е качено в страницата на курса. Може да използвате темата, за да коментирате задачите и решенията.

6
Структури от данни и алгоритми 29/09/2015 14:19:59
bozhidarpetrov avatar bozhidarpetrov 1 Точки

Здравейте,

Понеже нямам опит с Judge системата, дали някой е писал задачата за змията на Java? Каквото и решение да пусна не минава тест 3 и 4. Накрая взех едно от решенията на колегите на C# и го написах на Java и пак същия ефект. Времетраенето и паметта са в допустимите граници според резулатите...

Някой ако има идея да сподели :)

 

0
14/10/2015 06:26:14
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

От това, което аз виждам, не принтираш правилния брой редове, т.е. или изкрваш повече змии, или по-малко. Изтегли тестовете и виж точно какво се случва, може да ползваш някакъв онлайн диф чекер.

Коментар по кода ти - in.close() - не го прави. Името на променливата също бих го променил.

0
bozhidarpetrov avatar bozhidarpetrov 1 Точки

Здравей,

Какво значи да изтегля тестовете? Извинявай, но не съм запознат с Judge. Някъде мога да видя с какви параметри го пуска Judge? Има ли как да дадеш броя змии за N = [1..15], че за N > 6 е трудно да се проверяват решенията.

Благодаря

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Към всяка задача в джъдж има качени ресурси - условие, авторско решение и др. За тази задача са качени и тестовете, т.е. може да видиш на състезателните тестове какво се подава като вход и какво се очаква като изход.

1
bozhidarpetrov avatar bozhidarpetrov 1 Точки

Аз намирам само условието на задачата. Е да, там има пример за N=2 и N=4. Мен ме интересуват резултати за N > 6.

"За тази задача са качени и тестовете, т.е. може да видиш на състезателните тестове какво се подава като вход и какво се очаква като изход." - къде? :) 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да, не са качени явно, ще ги кача след малко.

0
bozhidarpetrov avatar bozhidarpetrov 1 Точки

Благодаря!

След като видях какви резултати се очакват на изхода, разбрах къде е проблемът :) Стартирам обхождането от позиция (0,0) на матрицата (уж, за по-голяма ефективност и пропускане на 3 квадранта), но така се изпускат валидни решения.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.