Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

[Homework] Java Syntax

Здравейте колеги,

хайде да обсъдим и новото домашно. За мен лично най-трудната задача беше тази с форматирането, просто не ми се получиха нещата с добавянето на нули като ляв падинг при бинарното число. Пробвах доста варианти от stackoverflow, но никой не стана. Накрая си свалих външна библиотека guava и тя направи чудото. 

В домашното на 12-та задача стринговете Gosho и Pesho са равни на = 53253, а не, както беше дадено в примера по-голямо число, смятах го и на калкулатор отделно така, че не разчитам само на собствената си програма, за да казвам, че има грешка по домашното.

Java ми става все по-интересна и доста ми хареса регекса while(matcher.find())  доста по-лесно отколкото в c# match.Success после match.MoveNext() или там, както беше.

Надявам се и да видя свястно решение на 7-ма, че моето е малко хакнато, просто не намерих как се ползва рандом с долна и горна граница, каkто при c# и ако може някой да ми отговори на следните въпроси:

Някой може да ми каже в java кое замества @, за да не избягвам всеки символ по отделно ?

В github тази папка out/production трябва ли ми или да я махам ? 

Задачите: 

01. Rectangle Area

02. Triangle Area

03. Formatting Numbers

04. Calculate Expressions

05. Convert from decimal system to base-7

06. Convert from base-7 to decimal

07. Randomize numbers from N to M

08. *Odd and Even Pairs

09. *Hit the Target

10. Extract words

11. Starts and Ends With Capital Letter

12. Character Multiplier

13. Get First Odd or Even Elements

14. ***Magic exchangeable words

Тагове:
7
Java Advanced 15/10/2015 14:49:30
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Здрасти,

само да попитам: Кога успя ??? :)

 

1
15/10/2015 11:50:49
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Хаха, еми реших да не ги бавя много :) 

2
Nedio90sz avatar Nedio90sz 1 Точки

видях че има срок за качване на домашните .. в профила на СофтУнито. След като изтече имам ли право да качвам домашни ?

0
Rado_tornado avatar Rado_tornado 8 Точки

За жалост не.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.