[Homework] Java Syntax

[Homework] Java Syntax

Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

[Homework] Java Syntax

Здравейте колеги,

хайде да обсъдим и новото домашно. За мен лично най-трудната задача беше тази с форматирането, просто не ми се получиха нещата с добавянето на нули като ляв падинг при бинарното число. Пробвах доста варианти от stackoverflow, но никой не стана. Накрая си свалих външна библиотека guava и тя направи чудото. 

В домашното на 12-та задача стринговете Gosho и Pesho са равни на = 53253, а не, както беше дадено в примера по-голямо число, смятах го и на калкулатор отделно така, че не разчитам само на собствената си програма, за да казвам, че има грешка по домашното.

Java ми става все по-интересна и доста ми хареса регекса while(matcher.find())  доста по-лесно отколкото в c# match.Success после match.MoveNext() или там, както беше.

Надявам се и да видя свястно решение на 7-ма, че моето е малко хакнато, просто не намерих как се ползва рандом с долна и горна граница, каkто при c# и ако може някой да ми отговори на следните въпроси:

Някой може да ми каже в java кое замества @, за да не избягвам всеки символ по отделно ?

В github тази папка out/production трябва ли ми или да я махам ? 

Задачите: 

01. Rectangle Area

02. Triangle Area

03. Formatting Numbers

04. Calculate Expressions

05. Convert from decimal system to base-7

06. Convert from base-7 to decimal

07. Randomize numbers from N to M

08. *Odd and Even Pairs

09. *Hit the Target

10. Extract words

11. Starts and Ends With Capital Letter

12. Character Multiplier

13. Get First Odd or Even Elements

14. ***Magic exchangeable words

Тагове:
7
Java Advanced 15/10/2015 14:49:30
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Здрасти,

само да попитам: Кога успя ??? :)

1
15/10/2015 11:50:49
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Хаха, еми реших да не ги бавя много :) 

2
Nedio90sz avatar Nedio90sz 1 Точки

видях че има срок за качване на домашните .. в профила на СофтУнито. След като изтече имам ли право да качвам домашни ?

0
Rado_tornado avatar Rado_tornado 8 Точки

За жалост не.

0