Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

patrik avatar patrik 26 Точки

Проблем с Database First не виждам MySql провайдъра

Здравейте колеги, от няколко дни се мъча да вдигна Databse First с MySQL, но за съжаление не ми се получават нещата защото изобщо не виждам mysql провайдъра още при конекцията!

Това което правя е :

1. Oт NuGet Manager- a Mysql.Data.Entity инсталирам провайдара

2. Добавям connection string в App config.

Но не виждам mysql провайдъра. Пробвах когато си пиша конекцията като стринг в самото приложение и по този начин се получава. Правя връзка към сървара, мога да правя всякъкви селекти ъпдейти и т.н. Въпроса е как да видя провайдъра? Вече нямам идеи какво даправя и къде може да е грешката че не виждам mysql-a. Със SQL няма проблем.

 

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End 15/10/2015 11:56:43
patrik avatar patrik 26 Точки

Изкарах да се вижда провайдъра, но сега когато избера сървъра,юзера паролата и му дам тест на конекцията ми дава че се е е ОК и когато му дам некст всичко изчезва не дава грешка и не се случва нищо, не ми изкарва таблиците които имам просто не се случва нищо. Идеи?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.