Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

orion133 avatar orion133 0 Точки

Linux Ubuntu Desktop upgrade or new installation

Здравейте,

Искам да попитам има ли друг начин за ъпгредване на линукс освен със Software-updater ? пробвах и през терминала и през иконата но ми дава грешка че не може да изтегли някакви пакети.

Подозирам че навремето не съм мислил какво точно тегля (даже съм сигурен), и съм взел версията 12.10 която не е с дълъг съпорт и вече не поддържат нищо за нея. искам да попитам също така:

1. Има ли начин (относително безболезнен) да се премине към някоя версия с дълъг съпорт?

2. При нова инсталация която подозирам ще се наложи да бъде направена, ще се запази ли избора на операционна система при стартирането на компа? Понеже преди време бях инсталирвал уиндоус и линукс на една машина и след едното се загубваше избора на ОС и си тръгваше последно инсталираната ОС.
 

П.С. Някакви насоки или добри практики как да не си помажа уиндоуса са добре дошли също :) 

Тагове:
0
C Programming
spdrr avatar spdrr 1 Точки

Пробвай да ъпгрейднеш до последна версия със следните команди

sudo apt-get update
sudo do-release-upgrade

 

-1
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Колеги... НЕ може стандартно и безпроблемно  да се ъпгрейдва неподържана версия !

Ако беше LTS има добре описан вариант  във DigitalOcean™ Inc.

И ако не вярвате на мен, надявам се да повярвате на oldos2er  който е super moderator в Ubuntu forums и по-точно става въпрос за тази тема.

Поздрави!

0
spdrr avatar spdrr 1 Точки

Нека да не може...

От години използвам убунту и си ъпдейтвам като пич на всяка нова версия, месец щом излезе. Без значение с каква поддръжка е, винаги съм с най-новото.

 

 

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

и все пак бих препоръчал да се направи инсталация на чисто.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.