Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Grigorov888 avatar Grigorov888 1 Точки

Език на домашното

Здравейте :)

Имам въпрос относно езикът, на който трябва да напишем домашното.

Задачите са дадени на английски език, съответно съм написал решенията и коментарите към тях, също на английски език. 

Има ли значение на какъв език предаваме домашните ?

0
Programming Basics
penkov avatar penkov 110 Точки

Здравей,

няма значение на какъв език е! Добре си направил, че си го написал на английски!

Поздрави!

1
Grigorov888 avatar Grigorov888 1 Точки

Благодаря ! smiley

0
Tomislava avatar Tomislava 0 Точки

Здравейте!

При все че не съм напълно сигурна дали тук е най-подходящото място да задам въпроса си, все пак ще го направя :

Как мога да проверявам домашните на други участници в моя курс, след като вече съм качила своята?

0
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Трябва да изчакаш да приключи срока за подаване на домашно. След това точно там, където си качвала домашното си, ще се появи опцията да оценяваш.

1
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Само да допълня за оценяването, минимума ти е 3 домашни за проверка, който е нужен да ипълняваш или искаш да си спазваш всичко като качаване на домашни, проверки на домашни, взети изпити и т.н. и един съвет от мен хубаво е ако си начинаеща да проверяваш възможно най-много домашни, защото виждаш първо как една задача може да бъде решена по много начини, другото е може да виждаш допуснати грешки, които могат да те научат да не ги правиш и най -важното е, че след всяка проверка трябва да напишеш коментар. Избягвай коментари от сорта "цялато домашно е грено", "не ми харесва", "за нищо не ставаш" и т.н. ако към дадения колега имаш забелжка опиши я покажи къде му е грешка, може да му дадеш и ресурси и т.н. така ще може да му помогнеш да коригира пропуска си, ако има такъв

1
Martin77 avatar Martin77 4 Точки

Съгласен съм с Антонио, проверката на домашните трябва да е с цел, да обогатим нашите знания като виждаме как другите колеги са развили своите домашни. Да търсим градивното в тях, а не просто да напишем не става, или нещо подобно. Ако има грешки в задачите от домашните, добре е да се даде и решение или ресурс.

2
Tomislava avatar Tomislava 0 Точки

Благодаря, определено тази информация ще ми е от голяма полза занапред !

Разбирам какъв е всъщност замисълът на системата с оценяването и възнамерявам да се придържам изцяло към него !

Успех на всички!

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Мога да ти гарантирам, че ако се придържаш към системата и се опитваш максимално да изпълняваш заданията от СофтУни и помагаш на своите колеги по всевъзможни начини, можеш да изградиш невероятно полозотворна дисциплина и най - вече обогатени знания в сферата на софтуера. Факт СофтУни си е име и нищо не се прави безцелно, всичко има смисъл.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.