Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

[Java]Files And Streams[Презентация] - Към екипа на softUni

Здравейте, 

в презентация към споменатата лекция са дадени примери с потоци за чете и писане, но не се използва "try with resources" или нито пък потоците се затварят. Предполагам е направено така, тъй като мястото в презентация на powerPoint е ограничено, но на мен лично ми отне известно да разбера откъде ми идват грешките използвайки примерите от презентацията за шаблон и затова смятам, че трябва да бъдат оправени. Да знам, че е по-добре да се ползват демата, където всичко е наред, но предполагам, че не съм първия нито последния, който ще ползва презентацията затова, ако можете я подобрете :) 

Поздрави,

Симеон  

Тагове:
1
Java Advanced 21/10/2015 14:37:53
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Всяко нормално IDE за Java ясно показва какво трябва да се направи при работа с потоци; това мисля води и до компилационни грешки. Би трябвало с клавишна комбинация да се покажат различните варианти да се коригира проблемът.

Не е като да няма слайдове с безобразно много код по тях в презентациите, така че може би е добра идея поне да са изчерпателни. Най-добре се обърнете към лекторите за по-бърза реакция.

0
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Използвам IntelliJ и компилационни грешки в кода няма, но примерно със задачата, в която трябваше да копираме JPG не си затворих потока и след като свърши работа и отидох да си видя снимката ми дава, че няма достъп. Слагам си writer.close() (преди да разбера, че "try with resources" е цивилизования начин да се направи) пускам кода пак и пак не става. Докато разбера, че трябва да си затворя целия intelliJ, за да мога да си отворя снимката мина известно време. Подобни нещо се случи и при записването на лист във файл и четеното му обратно в конзолата. 

Доколкото знам Eclipse предупреждава за незатворени потоци, но не го ползвам.

0
21/10/2015 15:39:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.