Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

itonev avatar itonev 22 Точки

NetBeans - компилиране, стартиране и дебъгване.

Здравейте,

Любопитно ми е дали под  NetBeans  може да се направи следното нещо.

Създавам си един проект на  NetBeans.  Примерно Intro2CHomework.

В него за за всяка отделна задача от първото домашно си създавам съответния  c  файл. 

И сега няма как да се запали и компилира на база целия проект (най -малкото понеже всеки файл си има своя  main  функция).

И тука ми е идеята. Да може да му се укаже  per file да комплира, рънва и дебъгва. 

Кратък сърч в нета показа, че наистина имал опция за компилация на отделен файл, но не и да го рънва и дебъгва. 

Та, ако някой има идея, ще е интересно да сподели.

Разбира се, винаги може  за всеки отделна програма отделен проект.

 

Тагове:
4
C Programming 13/10/2015 12:40:35
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

 Здравейте,

 Имам нужда от помощ. До сега всичко си беше ОК, но от няколко дни дебъгването ми става като се отваря прозорец "dissassembly" на всяка стъпка. Знам че е полезно, но понякога не ми трябва. Как да го оправя?

0
Al.Indjov avatar Al.Indjov 6 Точки

Здравейте  ,

Днеска си отварям NetBeans  и за моя изненада проблем.

Cannot find include file <stdlib.h>.
For extra info hold Ctrl and move mouse over include directive
----
(Alt-Enter shows hints)

Намирам stdio.h само че в друга папка /usr/lib/syslinux/com32/include/ .

Какво правим в този случай

@a_rusev ще искам помощ от вас

0
28/10/2015 13:05:07
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.