Loading...
VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

Проблем с Microsoft Visual Studio

Здравейте! Исках да си сложа  VS и на компютъра, но каквото и да пробвам, не става. Всякакви версии пробвах и проблема е един и същ. Не ми стартира дори инсталацията. За част от секундата ми излиза логото "Visual Studio" и след това изчезва. Покривам без проблем всички критерии, които са нужни, за да се подкара програмата. (4 ядрен, 2.8GHz, RAM 4GB) Някой да се е сблъсквал с това преди? Благодаря предварително за отговорите и за отделено време! :) 

Тагове:
0
Programming Basics
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Здравей колега. Пропуснал си да споменеш какъв  е Windows-a, но все пак ето едно решение на проблема.

1. Отваряш: Control Panel - Programs and Features - Windows Features

2. Забраняваш  .NET Framework 3.5

3. Разрешаваш .NET Framework 4.0

4. Сваляш от интернет и инсталираш .NET Framework  4.5.2 и DirectX 9.0c

5. Рестартираш компютъра, след което проверяваш дали имаш ъпдейти за .NET и ако има ги инсталираш.

6. Ако иска рестарт - разбира се рестартираш отново.

7. Сваляш си Visual Studio Community 2015 и стартираш инсталацията като администратор 

8. Рестартираш, след което отново в Control Panel - Programs and Features - Windows Features разрешаваш .NET Framework 3.5

 

Успех!

1
VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

Съжалявам, че забравих да кажа, че използвам Windos 7 Ultimate. Не мога да забраня Framerwokr 3.5.1...

0
26/10/2015 15:30:26
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

За версията 2015 изисква уиндоус 10

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Кое VS опитваш да инсталираш?

0
VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

Няма да си инсталирам MVS 2015, а 2012 или 2013. 

0
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

В този случай не би трябвало да има проблем. Единствено само се инсталира бавно.

0
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Колега, на лаптопа съм със 7x64 Ultimate и съм със инсталиран  Visual Studio Community 2015 Version 14.23107.0 D14REL
https://www.visualstudio.com/en-us/downloads/visual-studio-2015-system-requirements-vs.aspx#1

System requirements

  • On Windows 8.1 and Windows Server 2012 R2,update 2919355 (also available through Windows Update) is required for Visual Studio 2015 to install successfully.

    Никъде не пише, че "изисква" Windows 10 или пък че не върви на Windows7. Моля, не заблуждавайте потребителите. 

    Прилагам и screenshot - http://i.imgur.com/KxUOBfx.png

1
26/10/2015 16:20:36
VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

Когато вляза във "Windows features" имам само .Net Framework 3.5.1, нямам 4.0 и когато се опитам да го забраня ми излиза съобщение, че не всички промени са изпълнени и след рестарта нещата са си същите. Иначе имам инсталиран 4.5.2 .Net Framework

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да попитам - откъде теглиш VS? 

Надявам се, го теглиш от официалния сайт. Ако не e така - ето линк за сваляне на VS Community 2015 - https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=532606&clcid=0x409

Ползвай най-новото, не се връщай назад с 2012-2013, въпреки че 2013 е малко по-лек.

0
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

В такъв случай търси в нета (google) - "can't uninstall reinstall net framework 3.5"

имаше  и друг метод, да не те подведа, беше нещо такова -стартираш темирнал (CMD) като администратор и въвеждаш:

DISM /online /disable-feature /FeatureName:NetFx3 - забранява
DISM /online /enable-feature /FeatureName:NetFx3 -разрешава

От друга страна можеш да потърсиш евентуално начин за ъпдейт/ъпгрейд на net framework 3.5 понеже мисля, че твоят проблем се дължи на бъг във версията на net framework. След като успееш да решиш проблема с net framework-а инсталацията ще протече без проблем.

 

Забравих да сопомена ето какво казват от Microsoft относно подобен проблем:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/2899270

1
26/10/2015 16:47:44
VBaltov avatar VBaltov 3 Точки

От официалният им сайт го тегля, но точно проблема е, че по какъвто и начин да го стартирам, само за секунди ми излиза логото "Visual Studio" и край, до там.

0
asyovchev avatar asyovchev -1 Точки

Май ще трябва да си преинсталираш операционната система. Аз нямам проблеми с инсталацията на VS.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Колега, ъпдейтвал ли си си Уиндоуса? Ако не си, провери дали има някакви налични ъпдейти и ги инсталирай. За 7-цата поне знам, че се изискваше SP1.

Възможно е да е някакво изискване, което не покриваш, макар че обикновено това се вижда след като се пусне инсталатора. Имал съм и аз подобен проблем, но честно казано не помня какво беше решението. 

Друг вариант, който може да пробваш, е да изтеглиш ISO-то, а не уеб инсталатора - ЛИНК.

1
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

Лектора каза че е добре да е 10 а мисля че като гледах изискванията искаше поне 8 но не я препоръчвам.

-1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Хайде стига с непроверените твърдения: https://www.visualstudio.com/visual-studio-2015-compatibility-vs

Стари версии на VS е редно да се инсталират само ако има технически проблеми с инсталирането на най-новата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.