Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fristgerb avatar fristgerb 50 Точки

[Homework] C Arrays

Здравейте! :)

Понеже може за някои хора да е полезно, а и видях, че и други пускат така, ето моето домашно за C Arrays (всички задачи): http://www.libtec.org/dev/softuni/08-arrays/

С Mercurial може да ги изтеглите така, в терминал:

hg clone http://www.libtec.org/dev/softuni/

 

Тагове:
3
C Programming 27/10/2015 00:52:43
deyan.boikliev avatar deyan.boikliev 4 Точки

Вчера се опитах да предам домашното в 23:55 и сървърът най-нагло ме отряза, че срокът е изтекъл, имайки предвид че е до 23:59. Да, наясно съм че предавам в последния момент и има възможност за разлики в синхнронизациите на времето, но работя и единственият ми прозорец за решаване е след работа. Или се подсигурете че е точно до секундата или оставете буфер от няколко минути. Когато пише, че срокът е 23:59 очаквам в 23:58 да ми бъде приет submit-a.

0
30/10/2015 15:20:11
deyan.boikliev avatar deyan.boikliev 4 Точки

Човекът, който ми слага "минус" би ли ми обяснил защо не съм прав?

0
30/10/2015 14:02:58
fristgerb avatar fristgerb 50 Точки

Дадох минус на първо време, защото не ми се обяснява в текст. ;)

Иначе не съм съгласен по няколко причини.  От една страна, „тонът“ на написаното ми се струва неуважителен - такъв, който хората от SoftUni определено не заслужават, дори и да са в грешка в случая.

От друга, ми напомня отношение тип „другите са виновни за всичко, аз винаги нямам никаква вина“.  Както каза, нещата са спорни, вероятно просто има разминаване в часовниците.  Но не смятам, че в случая само SoftUni трябва да им е точен часовника и да имат буферно време. И учениците са длъжни да не предават домашното в последната минута - и те трябва да имат буферно време за предаване.

Може би съм малко повлиян и от други ученици и съм прибързал със заключенията към теб, за което се извинявам - махам „минуса“.

Вчера в едно от домашните които преглеждах, буквално половината задача бяха просто 1:1 копие на моя код, които съм пуснал тук.  Каква е целта на подобна измама, само и само да бъде пуснато домашно? В крайна сметка пускането (или непускането) на домашно няма да направи човек по-добър програмист. Надявах се основната (или дори единствена) цел на всички съкурсисти е да станат добри програмисти, но явно греша.  Когато проверявам домашните се старая и отделям значителна време да дам полезна обратна връзка, без да съм дребнав.  Целта ми е да помогна на някой да се научи да програмира по-добре, и ми е абсолютна загуба на време, когато човекът от другата страна ми е предал чужд код, и съответно вероятно ще игнорира и информацията, която съм отделил време да му я дам.

2
30/10/2015 15:55:01
deyan.boikliev avatar deyan.boikliev 4 Точки

Първо, благодаря, че ми отговори вместо просто да оставиш минус.

Второ, целта ми не беше да бъде неуважителен, може би по-скоро бях афектиран заради това, че положих усилие да свърша всички задачи в срок, а след това бях неприятно изненадан. Предполагам, че можеш да си представиш.

Тук не мога да се съглася.

"И учениците са длъжни да не предават домашното в последната минута - и те трябва да имат буферно време за предаване."

Указан е официален краен срок за предаване, който би трябвало да се уважава и следователно аз трябва да мога да предавам, когато искам до изтичането на този срок. Да, не е "хубаво" да се предава в последната минута, но никъде не е забранено. "Буфер" за себе си нямаше как да сложа тъй като буквално изтисквам свободното си време, както за работа, така и за този и други курсове. В 23:53 бях готов с последната задача, архивирах файловете и в 23:55 се опитах да предам. Както и да е. Целта на поста ми беше, да дам feedback, за нещо, което ми е повлияло негативно при ползване на системата и може би да се потърси евентуално решение на проблема за в бъдеще или поне хората да знаят, че този проблем съществува.

Относно последния абзац, в който говориш за копирано домашно, съм съгласен с теб. Целта на курсовете не е отчитане на дейност, а извличане на полезни знания, които да подобрят уменията ни. Качването навреме по-скоро ми носи лично удовлетворение и останах с неприятно усещане от факта, че усилията ми са били игнорирани от софуера. Не е болка за умиране, все пак важното е че съм си ги решил аз (сам).

0
31/10/2015 15:43:25
itonev avatar itonev 22 Точки

ПО темата, мога да ти дам идея, ако вече не си го сторил. да си синхронизраш времето на компютъра с тайм съврвър и може да се изравниш със сървърното време. 

0
marks avatar marks 23 Точки

fristgerb , ти също имаш вина, защото публикуваш домашните си преди крайния срок за предаването им и сам подтикваш хората да плагиатстват.

Ще бъда малко краен, но смятам, че хората които публикуват домашните си преди крайния срок за предаването им трябва да бъдат санкционирани по някакъв начин.

-4
31/10/2015 12:46:08
marks avatar marks 23 Точки

deyan.boikliev наистина времето на сървъра не е синхронизирано.

И аз имах подобен проблем, но не с моето домашно, а с оценката на домашното на колега. Опитах се да предам оценката в 23:55 и сървърът ме отряза, а срокът беше до 23:59. Загубих си един час да го проверявам, да пиша коментари кое и защо не работи и как да се поправи и след това бях неприятно изненадан. Не колкото теб разбира се, защото беше само оценка.

В понеделник сутринта лично съобщих на a_rusenov, че има проблем с времето на сървъра, но той реши, че времето на мойто PC не е било синхронизирано. На мен не ми се спореше защото това се случи точно вечерта когато сменяха Лятно със Зимно часово време и не бях сигурен дали не е от това, но явно не е било от това.

1
deyan.boikliev avatar deyan.boikliev 4 Точки

За синхронизацията на моя комптър съм сигурен, че е наред, а и твоят коментар потвърждава това, което си мислех.

Няма какво да направя за съжаление, надявам се за в бъдеще да няма такива проблеми.

0
31/10/2015 13:50:20
fristgerb avatar fristgerb 50 Точки

marks, да не би да съм попречил някой да се учи?  Каква ти е целта на теб, участвайки на този курс, и с какво ти пречи ранното пускане на моите домашни?

Домашните ги публикувам за да бъдат използвани за учебни цели, защото виждам, че са от полза на други, дори докато си пишат своето домашно - помага им в учението.  Но те не са за да ги копи-пейстнеш като свои.  Ако целта на някой е да се учи, то само може да са му в полза, а на всеки друг, с и без тях пак няма да се научи.

2
31/10/2015 13:15:51
marks avatar marks 23 Точки

fristgerb , ясно съм написал какъв е проблема и не виждам смисъл да се повтарям.

0
H.Georgiev avatar H.Georgiev 5 Точки

За мен достъпа до решения на хора с повече опит е едно от най-полезните неща, тъй като често ми се случва дори когато съм се справил със задачата, да не съм напълно сигурен в оптималността на използвания подход. Благодаря на всички, които споделят.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.