Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ioanna.konova avatar ioanna.konova 47 Точки

[Homework] Programming Basics October 2015 - Introduction to Programming - Problems 8, 9, 15, 16

Здравейте отново, колеги! smiley

Много се извинявам, ако спамя, но имам няколко въпроса относно домашното за тази седмица.

И така...

1. При проблем 8 /square root of 12345/ имам 5 цифри повече отколкото в решението. Дали е проблем?
2. При проблем 9 и 16 в решението забелязах, че редиците от числа са изпринтени на един ред /отделени със запетаи/, а при мен се изпринтват на отделни редове. Едва ли това е грешно, но бих искала да разбера как става и на един ред със запетаи.
3. При проблем 16 мисля, че правилно съм го решила, но незнайно защо конзолата започва от -703, а не от 2. Някакви идеи?

И последно, но НАЙ-ВАЖНО, някой може ли да ми обясни /като за малоумни/ по какъв начин се решава проблем 15 /ages after 10 years/? Във форума намерих някакви решения, но според мен няма смисъл да ги копирам в моето решение, след като нищо не схващам.

Благодаря предварително! :}}}}}}

0
Programming Basics 28/10/2015 15:37:29
foxvr avatar foxvr 5 Точки

Здравей,

при проблем 8, за сега не мисля, че е проблем.

при 9 и 16, принтваш с Console.Write();, за това се получава така. Опитай с Console.WriteLine();.

при проблем 15, трябва да ползваш DateTime.

Успех!

1
savina.toteva avatar savina.toteva 10 Точки

Здравейте,

Имам проблем с оценяването на домашни.

Оцених две, но когато исках да оценя и трето , след избиране на "Оцени домашно' нищо не се случва...

Някой знае ли какъв може да е проблема или има ограничение за бройката на оценени домашни?

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.