Loading...
filip_popov avatar filip_popov 9 Точки

Имам молба към авторът на заданието, ако е възможно да качи едно кратко видео с разяснения по заданието. Аз лично имам два въпроса.

„Use PHP7’s strict types (both return types and argument types)  and declare strict_types=1 everywhere in your framework and controller actions

Трябва ли да ползваме някакви новости от PHP7, или само трябва да ползваме нея версия, и като цяло тези strict types нищо не ми говорят (нещо като в C# и Java)?

Each student will have to deliver a public defense of its work in front of the SoftUni team.

Това означава ли че няма да има онлайн защита?

Ако има такова качено видео с разяснения, се извинявам, и ако може един линк към него.

2
Buberun avatar Buberun 0 Точки

В тая връзка на мен ми е интересно да попитам кое IDE поддържа PHP7 или да си ползваме notepad. Може би, защото до момента имаме само RC на PHP никой не пуска още официална поддръжка с изключение на PHPStorm, който е платен. Може би след година да е достъпно да се правят проекти на PHP7, но към момента това е неоправдано и заданието е много трудно изпълнимо. Може би е добре и някой от оценяващите да покаже написан от него такъв проект за да ме убеди, че е постижимо написването му в срок от 20 дена. Това е личното ми мнение, което макар и критично е с цел да подпомогне преподавателския процес в СофтУни.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

PHPStorm има 30 дни trial. Също така би трябвало да сте получили от СофтУни ключове за IDE-то. Дори и да няма full-support, има 90% съпорт, а това което се иска от вас - стриктното типизиране, се поддържа в PHPStorm.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.