Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Session invalidation on user logout

Някой може ли да обясни какво се изисква да се направи по следната точка от последния изпит по ASP.NET MVC. Очевидно, че щом се дават точки за нея е необходимо нещо да се пипне, но не ми е ясно какво и къде. Дали се има предвид само да се изтрият данните за сесията в браузъра или да се инвалидира токена за логин, който се връща от сървъра?

  • User logout should invalidate user's session and redirect to the application home page.

2 score

Тагове:
0
C# MVC Frameworks - ASP.NET
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ако лектора беше качил решението на изпита сигурно щяхме да разберем какво има в предвид...

Аз лично не съм правил нищо по тази точка - оставих стандартния logout имплементиран от Майкрософт.

3
17/11/2015 09:38:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.