Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krisitown avatar krisitown 45 Точки

Мнения/Впечатления от изпита на 15.11 по Java

Интересно ми е какво мислят колегите за изпита по Java днес. Как ви се сториха задачите? 

На мен лично главното впечатление ми е: http://i.imgur.com/5lj7oa3.jpg

Но сериозно, според мен задачите бяха добре на трудност, може би 1вата беше доста лесна, но последната до някъде компенсира за това.

 

EDIT: Също така искам да попитам, кога г/д може да очакваме оценките си за курса?

2
Java Advanced 19/11/2015 11:41:44
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Задачите бяха според мен добре подбрани като сложност,  ако си написал домашното за синтаксиса от първа трябва да можеш да вземеш 100 точки. Лично мен ме затрудняват най-много момента с това как точно да си обработя input-a за да му взема данните, понеже се впускам в прекалено сложни regex-и. Това за 4-та задача, но като съм гледала решенията на други задачи, горе-долу вече знам какво се използва , а не такива крайни :) извращения, към които прибягвам аз.

Иначе писането на comparator-и го пропуснах, като използвах TreeMap и освен това сортирах първо List<String> по азбучен ред и след това по дължина на стринга. Така запазва първото и второто. Лично ме притесни, че искаха да има по-един празен ред, без последния, :) та ги записвах в един list и после на принтвах без последния.Може би глупаво, ама не ми се мислеше, ще стане ли или не за повече.Все пак 2 задача хващах отначало само 40 :D.

3та.. алгоритъм половината, предъвкан в доста  задачи :).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.