Loading...
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Програма от упражнение не тръгва - Бъгав Visual studio?

Здравейте, аз си свалих упражнението от Вход и изход от конзолата за октомври месец, написах програмата и я стартирах. Въпреки, че не ми дава грешки при конмпилирането ми като ми се отвори черния екран от конзолата, в него не можех да пиша нищо. Ако натисна контрол и F5 повторно ми изписва следното съобщение: The process cannot access the file 'bin\Debug\Exercise.exe' because it is being used by another process.

Аз се опитах да затворя този процес но той продължава да си стои там. Някой може ли да ми каже защо замръзва конзолата. Кодът ми е следният

using System;

namespace Exercise
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
           int a = int.Parse(Console.ReadLine());
           Console.WriteLine(a);
           double b = double.Parse(Console.ReadLine());
           double c = double.Parse(Console.ReadLine());
           Console.WriteLine("{0:X, -10} {0, 5} {1:F2, 10} {2:F3, -10}", a, Convert.ToString(a, 2));
        }
    }
}

 

0
Programming Basics 15/11/2015 20:23:40
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Благодаря ви за отговорите, наистина проблема беше в антивирусната програма. Просто я затворих и всичко заработи.

И сега да ви попитам за мнението ви относно моето решение за едно безумно глупаво упражнение.

Тъй като съм нов, ходя на работа и почти не ми остава време да решавам задачи, дали упражнението което е дадено при "Основи на програмирането" от "Вход и изход от конзолата" от октомври съм го решил правилно. Ще дам следния бебешки код който е правилен, но моето питане е дали той отговаря мо та мо на точните изисквания за output-a от съответното упражнение (тъй като разбрах, че за изпитните задачи ако имаш един грешен символ, задачата се счита за нерешена) 

using System;

namespace Exercise
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {

          int a = int.Parse(Console.ReadLine());       
          double b = double.Parse(Console.ReadLine());
          double c = double.Parse(Console.ReadLine());
          string d = Convert.ToString(a, 2);
            Console.WriteLine("|{0:X}   |{1}|" + "{2, 10:F2}|{3:F3}", a, d, b, c);         
                      
        }
    }
}

0
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Опаа забравих да прибавя нулите на двоичното число, но айде да речем че съм го направил

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.