Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Programming Basics Exam - 8 November 2015 (Prospect In Hospitality)

Привет,

Решавам задачите от ТУК и по-конкретно първа задача. Написах ТОЗИ код и judge системата ми дава 88 точки, като "гърми" на 8-мия тест. Свалих теста и видях входящите и очакваните изходящи данни и те съвпадат на 100% с моите.

Моля ако някой има идея какъв е проблема да помага...

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
tandaleyo:
Проблема р решен!
tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Привет,

Благодаря за коментарите, но аз други решения на задачата намерих. Въпроса ми е защо въпреки че моите изходни данни са на 100% еднакви с тези от тестовете системата не ми дава точки за този тест.

Хубав ден!

0
Pete1 avatar Pete1 56 Точки

Не са 100% еднакви, декларираш входните променливи с int, трябва с uint.

0
tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Колега,

Изходните данни, които очаква judge системата и моите изходни данни са 100% еднакви. Можеш сам да провериш. Както казах не търся решение, което да ми дава 100 точки, т. к. такова и сам намерих.

 

Интересува ме защо при еднакви данни judge системата не признава отговора ми.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Няма как да са ти еднакви резултатите с тези, които системата очаква, при положение, че ти декларираш променливите в началото като int, а в този тест ти се подават числа по 3 000 000 000, които не се побират в този тип.

2
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

Точно както ти казват и колегите. Използваш грешен тип данни. Твоите променливи са декларирани като int което е с максимална стойност 2 млр и нещо. Тестовете ти подават 3 млр. Понеже мога да видя каква точно грешка ти дава Judge ти я пействам. 

Unhandled Exception: System.OverflowException: Value was either too large or too small for an Int32.
   at System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info)
   at ProspectInHospitality.Main()

Единственият вариант е да си оправил кода в VS и да не си го събмитнал наново. Няма как с този код, който виждам при теб да изкарва резултата, защото програмата ще гръмне още при взимането на входа.

3
tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Да, прави сте, изглежда по погрешка съм гледал различни тестове. Извинявам се за недоразумението!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.