Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladeto87 avatar vladeto87 9 Точки

Задачи със зведички

Вчера в края на лекцията, лекторът каза, че задачите със звездички не са задължителни и може да предадем домашно и без тях. Правилно ли съм разбрал и няма ли опасност някой да не го знае и да даде слаба оценка на домашното на някой, заради липса на някоя задача със звездичка?

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Аз лично го разбрах преди няколко часа. :) Не ми е особено ясно защо не са задължителни; защо са там, ако не са задължителни?

Както и да е, задължителни или не, това са задачи, които излизат от рамките на текущата лекция и изграждат опит. Смятам, че всеки трябва да ги реши, независимо дали като предава домашното или извън него. Всеки е хубаво да прегледа и задачите от минали изпити в Телерик, защото хич не са тривиални. Там (на изпита) ще са реални проблеми, а не просто примери, за да упражним дадена лекция.

Хубавото на незадължителните задачи е, че натоварват повече мисловната дейност - първо трябва да се измисли алгоритъм и чак след това да се реализира с код. Точно това, за мен, е най-съществено - мисля, че и Наков го каза нееднократно на лекциите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.