Loading...
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

При композирането на обекти ти създаваш сложен такъв като комбинираш по-прости. Примерно обекта Person съдържа обектите Hand, Head, Foot...

При наследяването вземаш обект, на когото му променяш функционалността и/или добавяш нови неща.

Първото е изграждане, второто е надграждане.

Това с "делегиране" не го разбрах.

0
02/12/2015 12:54:29
ksevery avatar ksevery 35 Точки

Колегата добре го е обяснил, аз само ще добавя за делегирането - да делегираш някаква функционалност означава да кажеш, че ще се изпълнява някакво действие при извикването примерно на метод, но това действие ще трябва да ти се подаде отвън, т.е. делегира се тази функционалност към програмиста, който ще я използва. Примерно имаш метод DoSomething(Func<bool, bool> action) - това означава, че когато извикаш този метод можеш да му подадеш друг метод или някаква ламбда, която да приема bool и да връща bool. Да се обясни в няколко думи е малко сложно, но това е основната идея - казваш че искаш метод, приемащ bool и връщащ bool, като не те интересува какъв ще е метода. Надявам се да съм успял поне малко да обясня какво се случвапри делегирането, успех занапред!

0
deniz avatar deniz 29 Точки

Бладодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.