Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

borislavgotsev3 avatar borislavgotsev3 1 Точки

Impress The Girlfriend Judge Помощ за задачката !

Здравейте колеги значи имам проблем със задачата от миналия месец в Judge която реших да реша днес защото ще започвам да уча и така . някой може ли да погледне кода и да ми каже къде е грешката ?

 

Код : 

http://pastebin.com/FatdrvxE#

 

Благодаря ви предварително за съдействието :)

Поздрави,

Борислав

Тагове:
0
Programming Basics
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки
Best Answer

Много изобретателен начин да намериш максималната от няколко стойности, хареса ми : ) Давай в същия дух!

Специално за грешката - направи ли ти впечатление този ред в условието на задачата:

On the only output line you must print the most expensive game price rounded up to the next integer number.

Прочети за Math.Ceiling() метода : )

0
borislavgotsev3 avatar borislavgotsev3 1 Точки

Дори несъм го забелязал много ти благодаря колега оправих го проблема решен е :) А реда в условието въобще не го бях забелязал :)

Solution : 

Console.WriteLine("{0:F2}", Math.Ceiling(
                Math.Max(R, Math.Max(D, Math.Max(E, Math.Max(levaB, levaM))))));

Поздрави,

0
02/12/2015 20:09:48
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Кратък коментар от човек който е минал КПК :)

Имаш извикване на 5 метода на един ред, и то вложени. На пръв поглед това може и да е готино (спестяваш писане), но би довело до проблеми ако някъде има грешка. Когато логиката е разписана по-подробно е много по-лесно да се дебъгне, отколкото ако трябва да гледаш с лупа един ред коя точно буквичка е сбъркана или коя скоба не е сложена на правилното място. Това е напълно възможно да се появи като проблем дори в такава малка програма, а в голям проект като екипна работа по ООП примерно може да доведе до грешки, които да блокират цялото приложение и да убиете много часове в търсене на източника.

С две думи - ако трябва да избираш между кратък код и четим код (който по-лесно може да се провери, тества, разбере), предпочитай винаги второто.

2
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Първоначалният му подход да намери максималната стойност беше много по-находчив и лесен за разбиране.

0
borislavgotsev3 avatar borislavgotsev3 1 Точки

Абе хора нали човек се учи от грешките си :) Благодаря ви на всички за help-a :)

 

Поздрави,

Борислав

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.