Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Disassemble avatar Disassemble 1 Точки

Въпрос относно специалността систем програмист (System programmer)

Понеже няма никаква информация за тази специалност, въпроса ми е дали ще може да се кандидатсва за нея в близките 2-3 години. Също така желая да знам какво ще се изучава. Предполагам че ще е С и алгоритми и структури от данни. Общо взето надявам се на каквато и да е информация за тази специаност.

0
Въпроси за SoftUni
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Ето тук има нещо за System programmer от описаните задачи може да си направиш извод какво ще ти тряба (то си и пише по - долу). Но като ги чета, ще ти трябват познания по С, различните видове операционни системи... и много нерви да пишеш ръководства за потренителите ;).

 

1
Disassemble avatar Disassemble 1 Точки

Мен ме интересуваше конкретно за Софтуни. Запознат съм с професията като цяло. Все пак благодаря.

1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Не съм на 100% сигурен, но съдейки от идеята на SoftUni, че ще се набляга на нещата от практиката е логично да включат в тази професия курсове за нещата, които се изискват за започване на работа като System programmer. :)

А може би тебе повече те интересува дали като пуснтат тази специалност ще се изучава C, защото се изисква по принцип за тази професия така ли е:)?

0
Disassemble avatar Disassemble 1 Точки

Мен ме интересува какво ще се изучава в тази специалност т.е. кои модули ще влизат. То е ясно че ще се изучава С, все пак един от малкото езици който предлага достъп до хардуера.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.