Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

[ASUS] Laptop - Как да намеря driver за detect voice

Здравейте,

на скоро си взех ASUS Лаптоп, който е бил предназначен за win 8, обаче му инсталирах 7 и имам проблем с драйвъра, който отчита гласа ми когато говоря по скайп или вайбър и т.н.

Моля ви за помощ, търсих къде ли не, какви ли не форуми четох, обаче без резултат.

Много благодаря!

Поздрави,

Антонио

Тагове:
0
Общи приказки
supersane avatar supersane 234 Точки
Best Answer

Влизаш през Control Panel -> Device Manager. Намираш драйвъра на у-вото, което липсва, то ще има жълта удивителна на него. Десен бутон избираш properties и после details. От падащото меню избираш Hardware Ids и копираш всичките редове:

1. Пробвай чрез тях да намериш драйвър за твоето у-во, което да се поддържа на уин 7, дори и от друг производител да е.

2. Ако не успееш, пусни ги тук тези редове, почти съм сигурен, че ще открием нужния ти драйвър.

1
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Значи търсих от някъде да ги сваля навсякъде лъжливи линкове. Ето това са въпросните driveri

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF&REV_1000

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF

Ако имаш някаква идея или намериш от някъде ще съм ти много благодарен.

Поздраив,

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Здравей!

Мисля, че въпросния ауди драйвър е "универсален" на realtek. Пробвай следното:

1. Влез тук. Избери High Definition Audio Codecs. Маркирай, че си съгласен и цъкни Next. Ще ти излезе списък с драйвъри. Най-добре ползвай първия или втория в списъка, съответно за 32 или 64 битова ОС.

2. Ако след инсталацията на това, което написах горе, чрез ID-то, което ми даде успях да намеря по-конкретно това. Пробвай и него и кажи дали има резултат.

1
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Приятел, много ти благодаря проработи и всичко е точно. Искам само да те попитам как разбра, че тези драйвъри ще ми помогнат за да тръгне работата?

 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Ами, въпросното Hardware Id, което ти казах да видиш е идентификационния код на устройството, което ти е в лаптопа. Търсейки по него знаеш, че ще свалиш драйвър точно за това, което е на твоя компютър, останалото е просто да свалиш драйвъра за ОС, която ти ползваш. По принцип като поставиш, редовете от Hardware Ids, в гугъл, един от първите сайтове, които ти показва за драйвъри е driverindentifier.com. В сайта има наистина огромен набор от драйвъри, и стига да знаеш къде да цъкаш, за да не нацъкваш на реклами и фалшив софтуер, става супер за ползване. Сега ще ти обясня как става, за да може в бъдеще ако имаш подобен проблем, да си откриеш драйвъра по ИД-то. Този метод работи за драйвъри на всякакви устройства.

Значи най-напред копираш онези редове и ги поставяш в гугъл(в обяснението, ще ползвам тези, които си ми дал ти за пример).

Първия линк в гугъл е на driveridentifier - този. Скролваш надолу и виждаш 3 бутона за сваляне. 2 от тях са кофти, този който върши работа винаги е този

После ти излиза поле за регистрация -> За име може да въведеш "а", за имейл "а@" и цъкаш register. После избираш Non commercial use. 

И после трябва да започне автоматично инсталацията, но разбира се не започва, затова избираш Option 1, и сваляш драйвъра директно от сайта на производителя.

Общо взето това е процедурата, добре е да знаеш, че понякога като търсиш драйвър, ще видиш голям списък с възможни драйвъри, и ако не намериш от производител на твоя лаптоп, може да пробваш с друг, защото реално частите, които имаме в лаптопите ги има и в други модели и марки. Ако срещнеш трудности, може да пишеш тук или да ме намериш на лично, ще ти помогна, нямаш грижи. :)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.