Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivann_rs avatar ivann_rs 3 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML/CSS) - Домашно Таблици - Problem 04 Website Header

Здравейте колеги,

Редактирах малко темата понеже сутринта нямах много време и на бързо я пуснах.

За Problem 4 се изисква да се направи header като в този сайт, но да се използва таблица и list.Ето какво се ражда в моята sublime. Проблема ми е, че когато добавя картинка за лупичката и тази за профила, те отиват надолу и не мога да ги подравня и въобще местя. Другото ми питане е как се слагат тези триъгълници, които обозначават, че има падащо меню. Не разбирам как за класа after тук в сайта на content има просто "" и не се вижда нито код нищо.

Предвартелно Благодаря :)

https://gist.github.com/ivannrs/14101b5e80f671e78202

 

 

0
Web Fundamentals - HTML5
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

Здравей, 

Линка е счупен. Относно триъгълниците, този артикъл доста добре обяснява как да стайлнеш даден <div> във вид на триъгълник. Също така, ако имаш предвид ::after-а на <span class="cell">-, то той си има доста стилове. 

Успех ;) 

2
ivann_rs avatar ivann_rs 3 Точки

Да,
Почетох тези дни и виждам, че тук е правен по-малко по различен начин. Вместо таблица в html е използван CSS за div-овете, който казва display: table, и после display : table-cell и т.н. което е малко по различно, но явно е по-добре за структурата. 

Отностно линка, е счупен защото някакъв робот мисли, че не съм човек, а бот в github(в който съм нов), но им писах пък да видим.

Благодаря :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.