Loading...
stel4eto96 avatar stel4eto96 0 Точки

Здравейте, имам въпрос свързан с ексел

Имам проблем със съставянето на формула. Условието е: Ако часът на връщане е повече от 6 часа след часа на тръгване, се начислява глоба в размер на 20лв . За изчисляване на часа на тръгване/връщане се използва функция HOUR. Да се изчисли глобата за закъснение :)

http://prikachi.com/images.php?images/82/8539082W.png

Тагове:
0
Databases Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ето кой слага честитки с глоби по Коледа :D

Какво те затруднява в тази задача?! Тия 20 лв статични ли са или са на час по 20 лв? Защото ако са статични работата е ясна IF(x>6, 20, 0). Ако не са, то пак не е много по-трудно IF(x>6, 20*(x-6), 0).

Като цяло гледай и дните, че може да се окаже че някой са минали 13 дни както в единия случай, но часовете не се разминават със 6 :) Т.е. до Брой дни си направи една колона Брой часове за най-лесно, която ти смята дните * 24 + разликата часове.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.